czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Kredyt gotówkowy przez Internet

Dzisiaj każdy z nas szuka wygody i możliwości załatwiania wielu spraw przez Internet. To właśnie dlatego coraz częściej robimy zakupy online, przez Internet rezerwujemy bilety lotnicze czy nasz urlop. Nie inaczej jest także jeśli chodzi o spray finansowe. Coraz więcej osób korzysta z bankowości internetowej, czy pożycza pieniądze w parabankach. Ostatnio coraz częściej w banków daje nam możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego przez Internet. Jak wygląda w takim przypadku cała procedura? Postaramy się to wyjaśnić.

Na początku musimy wytłumaczyć, że procedury związane z kredytem gotówkowym przez Internet w poszczególnych bankach nieco różnią się od siebie. Ale ogólne standardy pozostają niezmienione. Oczywiście na samym początku musimy wybrać bank, w którym chcemy pieniądze pożyczyć. Na pewno kredyt gotówkowy przez Internet łatwiej będzie nam uzyskać w banku, w którym mamy nasz podstawowy rachunek, na który wpływają nasze dochody. I na początku skupimy się właśnie na takim przypadku. Gdy złożymy wniosek w naszym banku, na pewno unikniemy wielu formalności. Zwłaszcza związanych z udokumentowaniem naszych dochodów. Bank może sobie sprawdzić nasze wpływy na rachunek i szybko przeanalizuje naszą sytuację finansową. Jeżeli uzna, że jest ona na tyle dobra że może pożyczyć nam pieniądze, szybko dostaniemy pozytywną wiadomość a pieniądze pojawią się na naszym koncie. Nastąpi to zaraz po zatwierdzeniu umowy w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Chyba, że bank wymaga od nas podpisania umowy w formie papierowej. W takim wypadku umowę przywiezie nam kurier i będziemy musieli ja podpisać w jego obecności.

Sytuacja nieco bardziej komplikuje się gdy chcemy pożyczyć pieniądze w banku, w którym nie mamy konta. Bank nie może sam sprawdzić sobie jakie mamy dochody, więc będziemy musieli je udokumentować. Na szczęście możemy wszystko zrobić przez Internet. Musimy po prostu zeskanować dokumenty potwierdzające nasze dochody i przesłać je w formie załącznika do naszego wniosku. Na pewno więc analiza takiego wniosku będzie trwała dłużej. Bank może potwierdzić także nasze dane za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub zgody na szybki wgląd na nasze konto. Po analizie wszystkich danych bank podejmie decyzję i poinformuje nas o niej. Zazwyczaj niezbędny będzie podpis na umowie, którą dostarczy do nas kurier. Chociaż banki coraz częściej zgadzają się na akceptację umowy w formie elektronicznej.

Kredyt gotówkowy przez Internet na pewno będzie cieszył się sporym zainteresowaniem. Tym bardziej, że możemy w ten sposób pożyczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oferta ta z pewnością będzie ciągle udoskonalana, by pożyczyć pieniądze szybciej i z jak najmniejszymi formalnościami.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *