środa, 17 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy możemy dostać kredyt gotówkowy na dowód osobisty

Aby dostać kredyt gotówkowy, musimy spełnić wiele wymagań, jakie stawiają przed nami banki. Są one związane z naszą zdolnością kredytową, historią kredytową czy też zabezpieczeniami, jakie bank będzie od nas wymagał. Każdy kto chociaż raz ubiegał się o kredyt gotówkowy doskonale wie, że by pożyczyć pieniądze, musimy przynieść do inspektora kredytowego sporo dokumentów, jeszcze więcej uzupełnić na miejscu i dopiero nasz wniosek będzie rozpatrywany. Nie każdy lubi takie skomplikowane procedury. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie czy możemy dostać kredyt gotówkowy na dowód osobisty. I okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Konkurencja z jaką mamy do czynienia na rynku międzybankowym sprawia, że banki starają się jak najbardziej dopasować swoją ofertę do potrzeb klientów. Skoro więc chcą oni zmniejszyć ilość dostarczanych dokumentów potrzebnych do kredytu, banki starają się do tego dostosować. Dlatego tez kilka z nich oferuje kredyt na dowód. W każdej z instytucji produkt ten nieco różni się, ale łączy go jedna cecha – by pożyczyć pieniądze wystarczy nam dowód osobisty.

Oczywiście banki nie będą ponosić zbyt dużego ryzyka związanego z takim kredytem. Dlatego też kredyt gotówkowy na dowód osobisty nie otrzyma każdy. A jeśli już bank zdecyduje się na udzielenie kredytu osobie której nie zna, będzie to nieduża kwota. I na pewno taki kredyt będzie droższy od standardowego. Na wyższe kwoty mogą za to liczyć stali klienci banku, zwłaszcza ci, którzy w danej placówce mają swój rachunek. Banki mogą wtedy szybko „prześwietlić” wpływy na konto a także nasze wydatki i łatwo wyliczyć zdolność kredytową. Dzięki temu, możemy pożyczyć więcej pieniędzy, a spłatę rozłożyć na większą ilość rat.

Aby dostać taki kredyt, będziemy musieli wypełnić specjalne oświadczenie, w którym podamy wysokość naszych dochodów. Dlatego też, mówi się często, że jest to kredyt na oświadczenie. Oprócz wysokości naszych przychodów, musimy także podać ich źródło, lub źródła, jeśli mamy och więcej.

O kredyt na dowód możemy ubiegać się zarówno w placówkach banków, jak i za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Ponieważ procedura związana z takim kredytem nie jest zbyt skomplikowana, pieniądze do naszej dyspozycji możemy mieć stosunkowo szybko. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dla banku taki kredyt jest obarczony większym ryzykiem. W związku z tym, będzie on droższy od standardowego kredytu i musimy z tego zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *