poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Kredyt samochodowy dla klientów indywidualnych

Kredyt samochodowy to obok leasingu najpopularniejsza forma finansowania wśród klientów indywidualnych. Co wpływa na popularność tego rozwiązania? Sprawdźmy!

Kredyt – ogólna charakterystyka

Oczywistą zaletą kredytu samochodowego jest to, że kredytobiorca nie musi posiadać kwoty odpowiadającej całkowitej wartości pojazdu. Otwiera to przed nim możliwości zakupu auta teoretycznie nie w jego zasięgu – innymi słowy może on wybrać model, na którego nie zdecydowałby się, jeśli trzeba byłoby zapłacić od ręki. Dzięki temu, że kredyt podzielony jest na równe (zazwyczaj miesięczne) raty, sfinansowanie wymarzonego samochodu jest jak najbardziej możliwe.

Kredyt na nowy samochód

Warto wiedzieć, że oferty kredytowe są dostępne również u autoryzowanych dealerów samochodowych. Tak jest w przypadku marki Renault, która proponuje preferencyjne rozwiązania dla swoich klientów chcących zakupić nowy model z bogatej floty francuskiego producenta – https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-nowe.

Najważniejszymi cechami kredytu samochodowego od Renault są przejrzystość i proste zasady – wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy trwają nie dłużej niż godzinę, a cały proces odbywa się w autoryzowanym salonie dealera. Minimalna wysokość kredytu to przynajmniej 30% wartości samochodu, na którego brane jest wsparcie finansowe.

Do charakterystycznych elementów kredytu należą:

  • możliwość długiego okresu kredytowania (maksymalnie do 8 lat),
  • niewymagany wkład własny,
  • stała stopa procentowa,
  • miesięczne raty (o równej kwocie),
  • zredukowane formalności (jedynie niezbędne dokumenty oraz minimum zabezpieczeń).

Wybierając kredyt samochodowy, warto zapoznać się z bogatą ofertą podmiotów oferujących takie rozwiązania. Najczęściej jednak to właśnie dealerzy samochodowi posiadają ofertę idealnie skrojoną pod swoich klientów. Kredyt to świetne rozwiązanie dla tych, którzy pragna spełniać swe marzenia już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *