poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Kredyt na remont domu (mieszkania)

Posiadacze własnej nieruchomości doskonale zdają sobie sprawę z tego, że od czasu do czasu w domu należy przeprowadzić jakiś remont lub naprawę. Czasami chodzi o zabiegi “kosmetyczne” takie jak np malowanie, ale czasem musimy przeprowadzić totalną “demolkę”. Każdy remont, bez względu na zakres wymaga od nas pewnych wydatków. Jeżeli jesteśmy na taki wydatek przygotowani – nie ma problemu, możemy wykorzystać zgromadzone środki finansowe i remont przeprowadzić. Ale co w momencie gdy na naszym bankowym koncie jest pusto a remont trzeba zrobić? Oczywiście najłatwiej jest udać się do banku i pożyczyć pieniądze na remont.

 

W bankach raczej nie spotkamy kredytu który jest oferowany tylko na remont nieruchomości. Musimy więc skorzystać z oferty, która pozwoli nam pożyczyć pieniądze, które później wykorzystamy na nasz cel. I tutaj mamy kilka możliwości. Ich wybór powinien być uzależniony od kwoty którą potrzebujemy, a także o “szybkości” z jaką gotówkę potrzebujemy.

 

Jeżeli nasz remont sprowadza się tylko do odświeżenia ścian czy innych drobnych napraw, możemy skorzystać np z limitu na rachunku. Jest to kredyt do którego nie potrzeba wielu formalności, a pieniądze będziemy mieli do naszej dyspozycji często po jednej wizycie w banku (lub nawet bez wychodzenia z domu korzystając z bankowości internetowej). Zazwyczaj banki nie będą od nas wymagać zaświadczeń o dochodach, gdyż mogą sobie wszystko sprawdzić przeglądając nasz rachunek. Nie jest to kredyt drogi, więc może okazać się dla nas wręcz idealny.

 

W przypadku nieco większego remontu, powinniśmy złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową. Jej największym atutem będzie to, że bank nie będzie ingerował na co wydamy pieniądze, proces związany z jej uzyskaniem nie jest zbyt skomplikowany, a spłatę możemy rozłożyć nawet na kilka lat. Banki coraz częściej odchodzą przy takich pożyczkach od zabezpieczenia, więc nie musimy szukać poręczyciela. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jest to kredyt stosunkowo drogi, więc i koszty z nim związane mogą znacznie podnieść koszt remontu.

 

Jeżeli w naszej nieruchomości czeka nas bardzo dużo pracy i wydatków, pieniądze na remont możemy szukać składając wniosek o pożyczkę hipoteczną. Także i w tym wypadku banki nie będą ingerowały na co wydamy pożyczone pieniądze, ale musimy przygotować się na nieco więcej formalności. Przede wszystkim taka pożyczka na remont jest zabezpieczona hipoteką. A więc musimy przygotować jej wycenę, aby bank wiedział jaka jest wartość zabezpieczenia. Ponadto ustanowienie hipoteki to także pewien koszt, a wszystkie formalności trwają kilkanaście dni. Ponadto przez cały okres kredytowania, musimy mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową i robić cesję na kredytodawcę. Ponieważ w grę wchodzą tu duże kwoty, musimy dobrze udokumentować nasze dochody, a bank na pewno dokładnie “prześwietli” naszą historię kredytową. Jednakże w zamian otrzymamy jeden z najtańszych kredytów na rynku, z możliwością rozłożenia spłaty nawet na kilkanaście lat. Dzięki temu nasza miesięczna rata nie będzie za bardzo obciążać naszego domowego budżetu.

 

Kredyty czy pożyczki na remont mogą pomóc nam w wykonaniu wielu prac. Jeżeli więc zastanawiamy się czy w naszym domu lub mieszkaniu przeprowadzić remont, nie wahajmy się skorzystać z ofert banków, by móc cieszyć się odnowioną kuchnią, salonem czy łazienką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *