wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Kredyt konsolidacyjny – w jakim banku?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytobiorca konsoliduje swoje dotychczasowe zobowiązania w jedno, w konkretnym banku. Dla przykładu, jeżeli Kowalski posiada kartę kredytową w banku A, kredyt na dowolny cel w banku B oraz inny kredyt w banku C to posiada 3 oddzielne zobowiązania, które zostają spłacone przez bank D. Od momentu skonsolidowania kredytów, Kowalski posiada jedno zobowiązanie w banku D.

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy kredyt konsolidacyjny się opłaca lub który z nich jest najlepszy! Każdy z pożyczkodawców znajduje się winnej sytuacji finansowej, a w zależności od potrzeb, to bank ustala nowe zasady spłaty.

Jak znaleźć odpowiedni kredyt konsolidacyjny?

To zadanie zdecydowanie ułatwią różnego rodzaju porównywarki oraz rankingi kredytowe. Warto również samemu próbować porównywać oferty, jednak ciągle pamiętając, że ostateczne warunki kredytu konsolidacyjnego zostaną ustalone bezpośrednio przy zbadaniu zdolności kredytowej oraz podpisaniu umowy kredytowej.

Co najczęściej porównują internauci, poza standardowym oprocentowaniem? Zwykle jest to czas trwania umowy oraz kwota, na jaką można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. A jak się okazuje ofery pożyczek oraz kredytów konsolidacyjnych są bardzo różne.

AKREDO – kredyt konsolidacyjny

Cechą charakterystyczną AKREDO jest nie tyle kwota, na jaką się decydujemy, a to, że pożyczkodawca obniża spłatę dotychczasow3ych rat nawet o 30%. Brzmi nieźle, prawda?

Dodatkowo cała procedura nie jest zbyt skomplikowana, a wniosek można złożyć elektronicznie, co jest ogromną zaletą dla osób ceniących sobie komfort oraz swój własny czas.

Pożyczka konsolidacyjna PKO BP

Kredyt konsolidacyjny PKO BP to z pewnością kredyt oferowany przez jednego z gigantów kredytowych. Kwota, jaką można skonsolidować to minimum 1000 zł, a kończąc na 120 000 zł. Z całą pewnością znajdą tu dla siebie coś osoby posiadające małe, jak i duże zobowiązania. Okres kredytowania może zamykać się maksymalnie w aż 120 miesiącach. Na stronie ranking kredytów konsolidacyjnych sprawdzisz dokładnie który z kredytów będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe

Zdecydowanie kwota jaką oferuje T-Mobile Usługi Bankowe jest największa – bowiem wynosi aż 200 000 zł. Dlatego, jeżeli posiadasz tak duże zobowiązania, to warto skonsolidować je oraz obniżyć miesięczne raty właśnie w T-Mobile. Dodatkowo zaletą jest minimum formalności. Wstępną decyzję otrzymasz już po wypełnieniu jednego wniosku!

Rozglądając się za możliwościami konsolidacji kredytów warto wziąc pod uwagę swoje własne potrzeby. To pod nie banki dyktują swoje oferty.

1 Comment

  • Kredyty konsolidacyjne mają jeden minus, mogą przynieść złudne poczucie chwilowego rozwiązania problemu zadłużenia. Szczególnie jeśli bank dorzuci nam jeszcze trochę gotówki na dowolny cel 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *