czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Kiedy warto zdecydować się na kredyt samochodowy?

Kupno samochodu to spora inwestycja, ale czasami konieczna. Dlatego warto pomyśleć o kredycie, szczególnie tym celowym, samochodowym. Dzięki niemu można dużo łatwiej sfinansować kupno samochodu lub każdego innego pojazdu, i to nawet dość drogiego. Kiedy warto pomyśleć o celowym kredycie na samochód?

Kupno niedrogiego auta używanego – czy to się opłaca?

Nie każdemu marzy się, a przede wszystkim nie w gestii każdego jest kupno nowiutkiego samochodu prosto z salonu. Wiele osób zadowolić się może niedrogim autem, takim do kilku tysięcy złotych, którym można będzie poruszać się do pracy i który jest w zasadzie dedykowany tylko codziennym, niewygórowanym potrzebom. Czy na takie auto nie wystarczyłby zwykły kredyt gotówkowy na dowolny cel? Teoretycznie tak, jednak warto i w tym przypadku rozważyć kredyt samochodowy. Takie kredyty udzielane są nawet na auta używane, w dowolnej cenie, ale charakteryzują się niższym oprocentowaniem, wynikającym z faktu zastawienia samochodu. W sytuacji kupna niedrogiego, używanego auta, dobrze jest jednak wybrać model, który nie grozi zepsuciem się w krótkim czasie, ponieważ może to rzutować na trudności ze spłacaniem rat, gdy dodatkowo trzeba będzie opłacać mechanika.

Kupno nowego auta prosto z salonu i na kredyt

Kredyt samochodowy jest szczególnie opłacalny, gdy marzy się nam wspaniały samochód osobowy prosto z salonu, z najnowszego rocznika. Trudno jest pozwolić sobie na takie auto, odkładając na nie co miesiąc z wypłaty, dlatego osobom mającym takie marzenia pozostają kredyty samochodowe. Banki bardzo chętnie udzielają kredytów na nowe, salonowe auta, ponieważ ich trwałość jest w tym przypadku niemalże zagwarantowana, w związku z czym kredytowany samochód nawet po kilku latach wciąż nie traci zbyt dużo na swojej wartości. Nabywca zaś zyskuje dwie rzeczy: nowe, wspaniałe auto o wysokiej wartości, które będzie utrzymywało tę wartość przez lata, i możliwość spłacania dogodnych rat przez kolejne lata bez dużego obciążenia finansowego własnego budżetu.

Kredyt samochodowy dla firm

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konto dla firm razem z kredytem na samochód, które zajmują się transportem osób lub mienia. W takiej sytuacji bardzo uzasadnione jest wzięcie nisko oprocentowanego kredytu na flotę samochodów dostawczych lub ciężarowych, które w krótkim czasie zarobią na siebie i będą niejako same spłacały za siebie raty kredytu. Kredyty celowe zaciągane są pod zastaw konkretnego przedmiotu, w tym przypadku samochodu. Dlatego też możliwe jest udzielenie takiego kredytu na korzystniejszych warunkach niż w przypadku kredytu na dowolny cel. Różni się on od gotówkowego przede wszystkim niższymi kosztami, czyli zwykle niższym oprocentowaniem. Jednak decydując się na taki kredyt, trzeba mieć już upatrzony konkretny model samochodu u konkretnego sprzedawcy, aby bank mógł wziąć pod uwagę ten konkretny zakup, analizując wniosek kredytowy. Polisa ubezpieczenia AC takiego auta musi być wykupiona z cesją na bank. Dodatkowo w dowodzie rejestracyjnym znajdują się wówczas dane banku, dlatego właściciel jest nieco ograniczony, ponieważ nie może w dowolnym momencie sprzedać auta. Choć więc możliwy jest zakup tą drogą również auta używanego w dowolnie niskiej kwocie, to jednak z uwagi na tę swobodę decydowania o nim korzystniej jest kredyt samochodowy wziąć dopiero na auto nowe, z salonu lub przynajmniej droższe, wysokiej klasy, którego nie planuje się sprzedawać w krótkim czasie. Z pewnością bank będzie bardziej skłonny rozważyć zakup dobrego auta w nienagannym stanie z takiego kredytu niż używanego samochodu za kilka tysięcy, co do którego nie można mieć pewności. Jeśli potrzebujesz szybkiego zakupu auta w komisie tuż po otrzymaniu gotówki na ten cel – zdecyduj się na niedrogie auto i kredyt gotówkowy, jednak również poszukaj takiego z dogodnymi warunkami. W bogatej ofercie kredytów gotówkowych i samochodowych z pewnością uda ci się wybrać optymalne rozwiązanie, które pozwoli na szybką i bezproblemową spłatę rat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *