czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Kiedy nie powinniśmy wnioskować o kartę kredytową?

Banki oferują nam wiele różnych kredytów. Jedne z nich są bardziej popularne, inne nieco mniej. Do tych produktów pożyczkowych, po które sięgamy dosyć często, z całą pewnością możemy zaliczyć kartę kredytową. „Plastikowy pieniądz”, znajduje się w coraz częściej w naszych portfelach, a transakcje przeprowadzane za pomocą kredytówki stale się zwiększają. Ale bardzo często wnioskujemy o kartę kredytową bez względu na to, na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. A jest to duży błąd, gdyż przez to nasz kredyt staje się kosztowny i trudny do spłaty. Zastanówmy się więc, kiedy nie powinniśmy wnioskować o kartę kredytową i dlaczego.

Karta kredytowa to doskonałe zabezpieczenie finansowe na szczególne przypadki. Gdy mamy ją w naszym portfelu, mamy pewność, że gdy znajdziemy się w finansowej potrzebie, będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe środki. Możemy nią wtedy płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych czy internetowych lub też wybrać pieniądze z bankomatu. Ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że karta kredytowa jest jednym z najdroższych produktów kredytowych na rynku, więc nie możemy przesadzać z jej używaniem. Chyba że wykorzystujemy ją tylko i wyłącznie do transakcji bezgotówkowych i szybko spłacamy zadłużenie, to wtedy nie płacimy żadnych odsetek czy prowizji. Nie powinniśmy więc wnioskować o kartę kredytową, gdy mamy jakiś założony plan na co przeznaczymy pieniądze. A więc gdy chcemy wykonać w domu jakiś remont, lepiej będzie jak skorzystamy z pożyczki hipotecznej, gdy chcemy kupić samochód wnioskujmy o kredyt samochodowy, jeżeli chcemy pojechać na urlop a nie mamy wystarczająca ilość pieniędzy – skorzystajmy z kredytu gotówkowego. Na pewno będzie to dla nas o wiele tańsze rozwiązanie, a ponadto miesięczne raty jest nam o wiele łatwiej spłacać. Zadłużenie na karcie kredytowej musimy spłacić po określonym czasie, a nie jest to wcale takie łatwe jak się wydaje i trzeba mieć sporą dyscyplinę, aby co miesiąc spłacać zadłużenie z naszej kredytówki.

Karta kredytowa jako zabezpieczenie finansowe może być dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednakże jeżeli chcemy ją wykorzystywać do innych celów, wcale nie jest tak atrakcyjnym produktem. W związku z tym zanim złożymy wniosek o kartę kredytową przeanalizujmy, czy rzeczywiście będzie ona w naszej sytuacji najlepszym produktem pożyczkowym z którego powinniśmy skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *