poniedziałek, 6 grudniaTwój portal finansowy!
Dołącz do eToro za darmo

Karta kredytowa – darmowy kredyt dzięki okresowi bezodsetkowemu

Karta kredytowa – darmowy kredyt dzięki okresowi bezodsetkowemu
Karty kredytowe

Karty kredytowe stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków, jednakże wiele osób rezygnuje z tego produktu, gdyż uważają oni, że jest to produkt zbyt drogi. Ale czy rzeczywiście tak jest? Jeśli korzystamy z karty w umiejętny sposób, karta kredytowa może nie generować dla właściciela żadnych kosztów! Co więc trzeba zrobić, aby taki darmowy kredyt otrzymać?

Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się ofercie poszczególnych banków. Większość z nich nie pobiera opłaty za wydanie karty. Wprawdzie banki pobierają miesięczną opłatę za korzystanie z karty, ale jeśli korzystamy z niej w aktywny sposób, czyli dokonujemy za jej pomocą kilku transakcji w miesiącu, opłata ta jest anulowana.

Powinniśmy też korzystać z tzw. okresu bezodsetkowego. Zwykle wynosi on około 50 dni i jeśli w tym czasie dokonujemy tylko płatności bezgotówkowych i co miesiąc spłacamy całe zadłużenie, bank nie będzie naliczał nam odsetek za pożyczone pieniądze. Będą one naliczane wyłącznie, gdy pobierzemy gotówkę z bankomatu.

Jak więc widać, posiadanie karty kredytowej w portfelu wcale nie wiąże się z koniecznością wydawania znacznych sum na opłaty i odsetki. Jedynie należy posługiwać się nią w umiejętny sposób, a będzie ona dla nas bardzo przydatnym i wdzięcznym sposobem na darmowy kredyt.

One Comment

  • Arek Kłos

    Nawet nie wiedziałem, że w taki sposób można wykorzystać z kredytówki darmowy kredyt. Często placę kartą, więc muszę poszukać jakiejś ciekawej karty by z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zablokować lub zastrzec kartą kredytową bądź płatniczą?
Zgubiłeś kartę płatniczą? Zastrzeż ją w prosty sposób

Posiadacze kart płatniczych, które uległy zgubieniu lub kradzieży obawiają się, że ktoś może z nich skorzystać i zrobić za ich...

Zamknij