środa, 17 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Kalkulatory kredytowe – czy warto z nich korzystać

Czy każdy musi znać się na finansach? Oczywiście że nie. Dlatego też korzystamy z pomocy doradców finansowych, czy też staramy się w Internecie szukać programów, które mogą nam pomóc w zapoznaniu się z różnymi finansowymi aspektami. Możemy to zauważyć zwłaszcza w przypadku kredytów. Dla przykładu wiele osób aby sprawdzić jak wysoka będzie rata kredytu który planują zaciągnąć, „odpalają” jeden z kalkulatorów kredytowych, które mogą w tym pomóc.

Kalkulator to prosty program, napisany w formie specjalnego formularza, który należy uzupełnić aby uzyskać końcowy wynik. W zależności od jego zaawansowania, może on podać nam jaką ratę będziemy płacili zaciągając dany kredyt w banku lub też nawet może on wskazać nam bank, który będzie miał dla nas najlepszą ofertę. Oczywiście aby uzyskać jak najbliższą prawdzie ofertę, musimy podać kilka informacji, dzięki którym program będzie mógł wszystko za nas policzyć. Co najczęściej podajemy w czasie uzupełniania danych? Mówimy tu o dochodzie brutto, liczbie osób, które są na naszym utrzymaniu, dochodów pozostałych osób znajdujących się w gospodarstwie domowym, ewentualne spłacane przez nas raty, koszty jakie ponosi nasze gospodarstwo domowe, a także jak najwięcej informacji o kredycie który chcemy zaciągnąć. Musimy więc podać jaka kwota nas interesuje, czy też na ile rat chcemy go rozłożyć. Kalkulator kredytowy wszystkie podane informacje „przemieli” i poda nam wynik. Jest nim informacja ile co miesiąc do banku będziemy musieli oddawać, a także często zostanie nam wskazany bank, który może nam zaproponować najlepszą ofertę kredytową. Co więcej, zdecydowana większość kalkulatorów da nam bezpośredni link do banku, więc od razu będziemy mogli się z nim skontaktować.

Podobne kalkulatory spotykamy w przypadku tzw. chwilówek. Także i tutaj podana zostanie nam najlepsza oferta, lecz w związku z tym że firmy pożyczkowe nie badają zdolności kredytowej, nie musimy w nich podawać aż tak dużej ilości danych.

Czy warto korzystać z kalkulatorów kredytowych? Na pewno tak. Zwłaszcza gdy nie bardzo orientujemy się w tematach kredytowych i jest to dla nas temat odległy. Dzięki informacjom uzyskanym dzięki kalkulatorowi, możemy wstępnie zorientować się jaką ratę będziemy musieli do banku oddawać, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy w ogóle nas na kredyt stać. Podobnie uzyskamy informacje, jak banki będą nas postrzegać i czy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca do uzyskania kredytu. Oczywiście musimy się do uzupełniania formularza odpowiednio „przyłożyć”, a ponadto podawać prawidłowe dane. Tylko wtedy będziemy mogli uzyskać prawidłowy wynik, który będzie nam pomóc w uzyskaniu potrzebnych nam informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *