wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jaki kredyt na remont domu, mieszkania?

Remont mieszkania lub domu to zazwyczaj duże wyzwanie dla każdego, także pod względem finansowym. Jeżeli nie mamy uzbieranych odpowiednich oszczędności, najczęściej szukamy innych rozwiązań – zazwyczaj w formie kredytu czy pożyczki. Czy warto sięgać po takie zobowiązania w celu wyremontowania domu?

Czy warto wziąć kredyt na remont?

Wszystko będzie zależało od tego, jaki remont planujemy i jak wygląda nasza sytuacja finansowa. Zazwyczaj jest tak, że o zmianach w domu zaczynamy myśleć z wyprzedzeniem – zastanawiamy się nad ewentualnymi modernizacjami, może kupnem nowych mebli, pomalowaniem ścian, czasem nad większymi pracami. Z pewnością należy wziąć pod uwagę zakres remontu, jaki planujemy – czy będzie to tylko odświeżenie, większy remont czy remont generalny? Od tego będzie zależało, ile pieniędzy będzie nam potrzebne, a i to należy mniej więcej wyliczyć, biorąc pod uwagę ceny specjalistów, materiałów, narzędzi, robocizny itd. Jeżeli obliczona kwota będzie wyższa, niż możemy sami na to wyłożyć, wówczas warto pomyśleć o kredycie.

Jaki kredyt na remont wybrać?

Wybór kredytu będzie zależał od kilku czynników – wielkości prac, naszej zdolności kredytowej oraz rzecz jasna danej oferty. Właściwie w przypadku remontów, mamy trzy opcje do wyboru: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy oraz pożyczkę gotówkową. Biorąc pod uwagę każdy z tych typów, można łatwo wywnioskować, w którym przypadku, po jaką ofertę warto sięgnąć.

Jako że niektóre typy modernizacji najczęściej wiążą się z dużymi wydatkami, wówczas szukamy ofert, które mogą zapewnić nam znacznie większe kwoty. Dlatego kredyt na remont domu to kredyt hipoteczny (www.kredyt-na-bank.pl), który może zagwarantować nam zastrzyk potrzebnej gotówki. Podobnie jest w przypadku generalnego remontu mieszkania – koszty, jakie za tym idą, zazwyczaj przekraczają możliwości większości z nas. Taki kredyt pozwoli nam na otrzymanie znacznych środków, niestety minusem może być konieczność dodatkowego zabezpieczenia przez wpis do hipoteki, a także dokładne określenie, na co zostaną wydane pieniądze (jest to kredyt celowy).

Kredyt gotówkowy to trochę lżejsza opcja. Podobnie jak kredyt hipoteczny, może być wzięty na większe kwoty, jednak nie ma tu konieczności dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki, a pieniądze można w dowolny sposób wydać. To dobre rozwiązanie przy nieco mniejszych remontach, które nie wymagają aż tak dużych nakładów finansowych.

Ostatnią opcją są pożyczki gotówkowe. Najbezpieczniej brać je w banku, choć łatwodostępne są także w firmach pozabankowych. Formalności przy ich zaciąganiu jest mniej niż przy kredycie, najczęściej są też na znacznie mniejsze kwoty, a co za tym idzie, jest to dobre rozwiązanie przy niewielkich remontach – najczęściej opartych na odświeżeniu mieszkania czy pracach wykończeniowych.

Czym kierować się przy wyborze kredytu na remont?

Przede wszystkim, przy wyborze rodzaju kredytu, powinno się kierować własnymi możliwościami oraz realnymi potrzebami związanymi z remontem. Należałoby także dokładnie sprawdzać wszystkie oferty i porównywać je między sobą, w czym mogą pomóc dostępne w sieci porównywarki kredytów. Warto pamiętać o tym, że kredyt to duże obciążenie finansowe, które powinno być możliwe do spłacenia. Obliczając potrzebną sumę, należy także wziąć pod uwagę nieoczekiwane dodatkowe koszta, które mogą pojawić się w trakcie prac. Zazwyczaj bezpieczną granicą to kwota o 10 – 15% wyższa od zakładanej.

1 Comment

  • Agata

    Najlepiej jest z kredytu nie krozystać. Po co dać zarobić bankowi? Pieniądze można odłożyć – wyjdzie dużo taniej niż płacenie rat do banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *