poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Dokumenty niezbędne do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

Od dawien dawna kredyt gotówkowy jest i był jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Pożyczamy w ten sposób zarówno niewielkie kwoty, jak i pieniądze, które stanowią kilkukrotność naszych rocznych dochodów. Produkt ten jest tak popularny gdyż procedura związana z jego uzyskaniem nie jest bardzo skomplikowana i można go dostać stosunkowo szybko. Jednakże nie można powiedzieć, że można go dostać “od ręki” i jakąś analizę bank będzie musiał przeprowadzić. Zastanówmy się więc, jakie dokumenty będzie wymagał od nas bank, gdy będziemy ubiegać się o kredyt gotówkowy zaproponowany przed przedstawiciela banku lub znaleziony w Internecie (np. na https://loando.pl/kredyty-gotowkowe).

Wymagane dokumenty

Najważniejszym dokumentem jaki będzie wymagał od nas bank jest dowód osobisty (niektóre banki respektują także paszport). To właśnie dzięki niemu można zweryfikować naszą osobę, gdyż dokument ten zawiera najważniejsze dla banku informacje. Jest to przede wszystkim numer PESEL oraz nasz adres. Niektóre banki respektują także paszport.

Potwierdzenie dochodu

Musimy również potwierdzić też nasze dochody. Do tego niezbędne okaże się zaświadczenie z naszego zakładu pracy o wysokości naszych dochodów, odcinek renty czy odcinek emerytury. Jeśli chodzi o druki zaświadczeń, do banki zwykle mają swoje formularze, które uzupełnić i potwierdzić musi nasz pracodawca. Nieco więcej dokumentów związanych z udokumentowaniem dochodów musi dostarczyć osoba prowadząca działalność gospodarczą (ich rodzaj uzależniony jest min od formy rozliczania się z Urzędem Skarbowym).

Zaświadczenia o niezaleganiu w US i ZUS

Ponadto osoby takie muszą dostarczyć zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wystawione przez Urząd Skarbowy, oraz zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu ze składkami do tej instytucji. Niektóre banki dla swoich najlepszych klientów oferują także kredyt gotówkowy na oświadczenie. Nie trzeba w takim przypadku udokumentować swoich dochodów. Jednakże dotyczy to tylko klientów którzy w danym banku mają swoje konto, mają doskonałą historię kredytową i bardzo dobrą zdolność kredytową.

Wniosek o kredyt

Oczywiście nie możemy zapomnieć, że musimy do banku dostarczyć także wniosek o kredyt. Jest to specjalny druk, wydrukowany przez bank, na którym wpisujemy jaka kwota nas interesuje, na jaki okres czasu chcemy pożyczyć pieniądze, jakie proponujemy zabezpieczenie itp. Każdy bank ma swój oddzielny druk wniosku, który możemy pobrać bezpośrednio w oddziale lub przez Internet. Pamiętajmy aby wszystkie dokumenty jakie dostarczamy do banku były wypełnione czytelnie, aby nie było problemów z interpretacją zapisów które w nich się znajdują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *