czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Dlaczego frankowicze mają problem?

Przyczyny problemów frankowiczów, ich problemy, wynikają z dwóch źródeł. Pierwszym z nich jest suwerenna decyzja rządu Szwajcarii o przewalutowaniu franka. To zmienna niezależna. Druga zmienna, ta z którą potrafimy wiele już zrobić, to fałszerstwa banków przy sporządzaniu umów o kredyty CHF.

Przyczyny problemów frankowiczów

Więc dlaczego frankowicze mają problem? Nikt nie mógł przewidzieć zachowania ministerstwa finansów Szwajcarii, ale jest coś jeszcze. Każdy bowiem mógł przewidzieć, że umowa zawarta z bankiem w majestacie prawa polskiego, jeżeli tylko jest nieuczciwa – zostanie rozwiązana. Tak właśnie dzieje się dziś. Coraz więcej frankowiczów pozywa sądy o nieuczciwy kredyt we frankach.

Frankowicze mają problem, ponieważ banki nie grały w czystą grę, gdy zwierały umowy o kredyty we frankach. Powiedzmy to sobie otwarcie, mamy przecież po naszej stronie sądy polskie i TSUE: banki oszukiwały. Dopuszczały się zwykłych fałszerstw. Teraz sądy doskonale punktują wszystkie niedozwolone zapisy w umowach oraz zachowania banków przy obsłudze kredytów CHF. Takich przykładów nieuczciwych praktyk banków, w związku z toksycznymi kredytami frankowymi tego wiele.

To banki sprawiły, że frankowicze mają problem. Jednak jakże nierzetelnie zachowywały się banki w umowach o kredyty frankowe! Nie dość, że umowy od początku do końca zostały skonstruowane wadliwie, to banki śmiały jeszcze wybierać sobie najlepszy dla nich kurs spłaty kredytu, przy czym o niczym nie powiadamiały kredytobiorcy! Brak transparentności, zawiły język umowy oraz zapisy, które w tej umowie nie powinny się znaleźć – teraz sądy dostrzegają to i frankowicze unieważniają kredyty raz za razem.

Dlaczego frankowicze mają problem? Podsumowanie

Nie przebierajmy w słowach i odpowiedzmy sobie jasno na pytanie: dlaczego frankowicze mają problem. Problem ten stworzyły banki, które kierowały się tak bardzo żądzą zysku, że zapomniały o prawie, dobrych obyczajach i zwyczajach zawierania umów w demokratycznym państwie prawa. To jedyna realna przyczyna, która dziś może być skorygowana w sądzie. Warto więc pozwać bank w związku z toksycznym kredytem we frankach. Dzięki ostatniemu wyrokowi TSUE mają praktycznie stu-procentowe szanse na wygraną.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *