wtorek, 16 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Czym jest kalkulator kredytowy i do czego może się przydać?

Nie każdy z nas musi znać się na finansach. Ale każdy z nas od czasu do czasu z produktów finansowych korzysta. Jeśli jesteśmy niezbyt zorientowani w oprocentowaniu lokat, kredytów czy prowizji w funduszach inwestycyjnych, musimy szukać jakiejś pomocy. Jeżeli więc jesteśmy na etapie poszukiwania kredytu, a nie wiemy na co zwrócić uwagę, możemy udać się do doradcy kredytowego, który może nam w tej dziedzinie coś doradzić. Możemy jednak podjąć próbę ustalenia najlepszej oferty na własną rękę. Pomogą nam w tym narzędzia, które mamy dostępne w sieci internetowej. Jednym z nich jest kalkulator kredytowy.

Na początku zastanówmy się, co to kalkulator kredytowy i do czego może nam się przydać. Otóż jest to specjalny program, który pomoże nam w obliczeniu wysokości rat kredytu, który chcemy zaciągnąć. Dlaczego jest to ważne narzędzie? Dzięki niemu, możemy już na samym początku załatwiania wszelkich formalności stwierdzić, czy mamy wystarczające dochody, by o kredyt się ubiegać. Albowiem kalkulator kredytowy powie nam w przybliżeniu jaką ratę będziemy oddawać do banku. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, czy stać nas na zaciągnięcie kredytu. Jeżeli stwierdzimy, że nie mamy wystarczających dochodów, by na czas oddawać raty, nie będziemy tracić na załatwianie kredytu.

W sieci internetowej możemy znaleźć bardzo dużo kalkulatorów kredytowych. Ich działanie jest w większości bardzo podobne. Musimy podać w odpowiednie rubryki jaką kwotę chcemy pożyczyć, na jaki okres czasu, jakie może być oprocentowanie kredytu itp. Zazwyczaj mamy też opcję wyboru rodzaju rat, według których będziemy zadłużenie spłacać – chodzi tu o raty równe lub malejące. Do niektórych kalkulatorów możemy też dodawać inne opcje jak prowizja czy ubezpieczenie kredytu. Po wpisaniu tych danych, szybko dostaniemy odpowiedź w postaci wysokości raty, z jaką możemy się spotkać, gdy zaciągniemy prawdziwy kredyt. Oczywiście dane w kalkulatorze możemy dowolnie zmieniać. Możemy więc wydłużać lub skracać okres kredytowania, czy też zwiększać lub obniżać kwotę kredytu. Da nam to większy pogląd na wysokość rat, z jaką możemy mieć do czynienia przy różnych założeniach kredytu.

Kalkulator kredytowy z całą pewnością może być bardzo pomocny gdy chcemy się zorientować jakich kosztów możemy spodziewać się w związku z ewentualnym kredytem. Jednakże nie możemy się na nim opierać w 100%, gdyż wysokość raty jaką nam pokaże może nieco różnić się od wysokości prawdziwego kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *