wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy pożyczymy pieniądze bez stałych dochodów

Praca na etat to stałe, zazwyczaj comiesięczne dochody. Dlatego tak wiele osób szuka pracy ciągłej, dzięki czemu co miesiąc na naszym koncie pojawia się oczekiwana przez nas kwota. Lecz nie wszyscy mają ten przywilej by tak pracować. Niektórzy czy to z własnego wyboru czy z konieczności pracują “na czarno”, czyli nie mogą udokumentować swoich stałych dochodów. Część osób pracuje na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie i w takich przypadkach nie zawsze pieniądze pojawiają się co miesiąc na naszym koncie. A jeszcze inne osoby po prostu nie mają pracy więc też nie mogą “pochwalić się” stałym dochodem. Ale bez względu na to, czy pracujemy na etacie czy też nie, od czasu do czasu musimy pożyczyć na różne cele pieniądze. Jeśli mamy stałe dochody, zwykle nie ma z tym problemu. Ale jak wygląda sprawa pożyczki dla osób bez stałych dochodów

Na początku zastanówmy się, czy osoby bez stałych dochodów dostaną pożyczkę w banku. I od razu musimy powiedzieć, że jest to sprawa bardzo trudna. A wszystko dlatego, że banki dokładnie analizują nasze przychody w gdy badają naszą zdolność kredytową. W związku z tym, jeśli co miesiąc na naszym koncie nie będzie pojawiała się określona kwota, wtedy nasz wniosek zostanie odrzucony. Wprawdzie możemy znaleźć czasami oferty kredytów na oświadczenie i wtedy nie musimy przedstawiać pracownikowi banku zaświadczenia o naszych dochodach. Jednak w takim wypadku analizowane są wpływy na konto i jeśli ich nie będzie, nie dostaniemy pożyczki. 

Kolejnym miejscem gdzie możemy pożyczać pieniądze są firmy pożyczkowe. I tu okazuje się sprawa jest o wiele łatwiejsza. To znaczy wcale nie musimy mieć stałych dochodów, aby taką pożyczkę dostać. Mówimy tu zarówno o popularnych chwilówkach jak i pożyczkach ratalnych. Wprawdzie w czasie rejestracji musimy podać wysokość naszych dochodów, ale nie muszą to być dochody stałe. Jednakże z pożyczkami pozabankowymi wiąże się jeden wielki problem. Są one o wiele droższe od pożyczek bankowych. W związku z tym, musimy przygotować się na wysokie odsetki i prowizje jakie się z nimi wiążą. 

Jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze taniej, możemy skorzystać z pożyczki społecznościowej lub pożyczki prywatnej. W pierwszym przypadku, korzystamy ze specjalnego serwisu internetowego, który “kojarzy” osoby szukające pożyczek z Inwestorami, którzy pożyczają pieniądze innym. Oczywiście musimy im zaproponować odpowiednie warunki pożyczki, a także “przekonać” ich, że na pewno pieniądze oddamy. Jeśli nie mamy stałych i udokumentowanych dochodów, musimy zaproponować lepsze warunki z punktu widzenia Inwestora, by ten podjął ryzyko. Jednakże na pewno za taką pożyczkę zapłacimy mniej niż w przypadku pożyczki od firmy pożyczkowej. 

Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku pożyczki prywatnej. Tutaj zazwyczaj pożyczkodawca będzie wymagał od nas jakiegoś zabezpieczenia. Może to być weksel, a w przypadku większych kwot wpis do hipoteki. Jeśli będzie on zadowolony z zabezpieczenia, pewno nie będzie zwracał uwagi na to czy mamy stałe dochody czy też nie. 

Na pewno osobom które mają stałe zatrudnienie i systematyczne wpływy na konto o wiele łatwiej jest pożyczyć pieniądze. Ale i dla tych którzy nie spełniają tych warunków, nie zamyka się droga do pożyczki. Osoby takie muszą po prostu szukać innych rozwiązań, by na ich koncie pojawiła się wymagana pożyczka. 

1 Comment

  • Rom

    DLa mnie takie pożyczanie jest bez sensu. Skoro nie mamy stałych, pewnych i systematycznych dochodów, to skąd wiemy, że będziemy mieli pieniądze na czas, aby je oddać? Tylko kłopoty z tego mogą potem być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *