wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy istnieją kredyty bez zdolności kredytowej

Dla wielu osób zdolność kredytowa jaką muszą się wykazać w banku to prawdziwa zmora. Wynika to z wielu faktów. Część osób nie posiada stałego dochodu, część pracuje „na czarno”, a inni mają za dużo osób na utrzymaniu. Banki w czasie wyliczania zdolności kredytowej na nasze dochody zwracają baczą uwagę. I jeżeli uznają, że nie mamy wystarczających dochodów lub też że mamy zbyt wysokie wydatki kredytu nam nie dadzą. Zastanówmy się więc, czy istnieją kredyty bez zdolności kredytowej.

Jeśli nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, uzyskanie kredytu w banku jest praktyczne niemożliwe. Zwłaszcza gdy chcemy pożyczyć większe kwoty. A więc jeśli nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, możemy zapomnieć o kredycie hipotecznym. Oczywiście banki podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny, ale w grę wchodzą tu za duże kwoty, aby taki kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej uzyskać. Nieco łagodniej banki mogą spojrzeć na naszą zdolność kredytową w przypadku kredytów gotówkowych, ale tylko gdy nie pożyczamy zbyt dużych kwot. Jednakże nasze nadzieje nie powinny być zbyt duże. Albowiem jeśli nie mamy zdolności kredytowej, będziemy musieli udowodnić, że w niedalekiej przyszłości nasza sytuacja się poprawi. Ponadto, na pewno wymagania związane z zabezpieczeniem będą o wiele większe i nie każdy będzie mógł im sprostać.

Musimy też wiedzieć, że każdy bank inaczej wylicza zdolność kredytową. W związku z tym, jeśli w jednym banku nasz wniosek zostanie odrzucony, może warto spróbować w innym.

W związku z tym, czy osoby które mają problemy ze zdolnością kredytową nie mają szans na kredyt lub pożyczkę? Oczywiście nie. Mogą wnioski składać w firmach pozabankowych, oferujących chwilówki lub pożyczki ratalne. Firmy które je udzielają, z zasady nie sprawdzają zdolności kredytowej i mogą ubiegać się o nie osoby które nie mają stałych dochodów czy są one nieregularne. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że są to pożyczki stosunkowo drogie i nie każdy będzie mógł je spłacić na czas.

Inną możliwością dla osób bez zdolności kredytowej są pożyczki społecznościowe lub pożyczki prywatne. Osoby które je udzielają, także nie zawsze przywiązują uwagę do zdolności kredytowej. Tutaj ważną sprawą będzie zabezpieczenie pożyczki i na ten element na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę.

Kredyt bez zdolności kredytowej uzyskany z banku jest praktycznie niemożliwy do uzyskania. Jeśli nie możemy udowodnić wysokości naszych dochodów, możemy ewentualnie skorzystać z oferty firm pozabankowych lub osób prywatnych. Jednakże musimy wiedzieć, że mogą to być pożyczki droższe, z którymi wiele osób ma później problemy. Dlatego zastanówmy się, czy warto z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *