poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Natychmiastowe przelewy Express Elixir

Od jakiegoś już czasu, banki udostępniają swoim klientom natychmiastowe przelewy Express Elixir. To właśnie dzięki nim, możemy przesłać pieniądze do odbiorcy, praktycznie w czasie rzeczywistym. Zwykłe przelewy, zasilają konto odbiorców dopiero po kilku lub kilkunastu godzinach, co nie jest zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami. Natomiast Express Elixir pozwala na błyskawiczne przelewy pieniędzy, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Jak wykonać natychmiastowy przelew Express Elixir

Aby wykonać natychmiastowy przelew Express Elixir, przede wszystkim musimy sprawdzić, czy bank w którym mamy konto oferuje ten sposób przesyłania pieniędzy. Na całe szczęście, lista banków która ma ten produkt w swojej ofercie stale się zwiększa, więc coraz więcej klientów może szybko przelać pieniądze. By zlecić szybki przelew, musimy zalogować się systemu bankowości elektronicznej lub do aplikacji mobilnej banku w którym mamy konto i zaznaczyć odpowiednią opcję. Gdy tylko zaakceptujemy przelew, po kilku sekundach odbiorca będzie miał do swojej dyspozycji przesłane mu pieniądze.

Kiedy warto skorzystać z natychmiastowego przelewu

Zdecydowane większość banku pobiera opłaty za wykonanie przelewu w systemie Express Elixir. Jednak czasem, pomimo tej opłaty warto z natychmiastowego przelewu skorzystać. Kiedy? Przede wszystkim gdy mamy do zapłaty jakiś rachunek, którego terminu płatności nie możemy przekroczyć, a nie jesteśmy pewni, czy zwykły przelew „dotrze” na czas. Taki przelew jest też wskazany, gdy odbiorca potrzebuje szybko pieniędzy, a my chcemy mu pomóc i zasilić szybko jego konto. Należy się zresztą spodziewać, że banki będą stopniowo obniżać koszty szybkich przelewów. Niska cena za tę usługę, będzie niejako „zachętą” dla klientów, aby skorzystali właśnie z oferty konkretnego banki.

Dlaczego warto korzystać z systemu Express Elixir

System Express Elixir ma kilka zalet. Należy tu przede wszystkim wymienić:

  • szybkość – pieniądze przesyłane w systemie Express Elixir są przesyłane z konta na konto w ciągu kilku sekund. Jest to więc idealne rozwiązanie, gdy istotny dla nadawcy i odbiorcy jest czas,
  • dostępność – jest o system, w którym pieniądze możemy przesyłać przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę,
  • wygoda – aby przesłać natychmiast pieniądze, wystarczy że zalogujemy się do bankowości internetowej naszego banku i wybierzemy odpowiednią opcję przelewu,
  • bezpieczeństwo – system Express Elixir, obsługiwany jest przez KIR czyli instytucję, które już od wielu lat nadzoruje prawidłowy przebieg wszystkich rozliczeń, jakie są dokonywane przez banki

System Express Elixir to na pewno przyszłość. Już teraz korzysta z niego coraz więcej osób, a gdy wszystkie banki będą miały go w swojej ofercie, a ponadto jego koszty spadną, wtedy z całą pewnością będzie on stosowany przez wszystkich.

3 Comments

  • Mam

    Podoba mi sie taka opcja. Nawet gdy trzeba za nią zapłacić. W sytuacjach awaryjnych, a takie się przecież zdarzają, możemy uniknąć dzięki temu wielu kłopotom.

  • System

    No to wreszcie wchodzimy do Europy. W innych krajach, takie przelewy są standardem i nie trzeba za nie nic płacić, więc trzeba miećnadzieję, że za jakiś czas i iu nas tak będzie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *