wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak wybrać najlepsze konto bankowe

Trudno we współczesnym świecie wyobrazić sobie życia bez konta bankowego. To właśnie na nasze rachunki bankowe wpływa nasza pensja, renta czy emerytura. To za pośrednictwem kont bankowych przelewamy pieniądze płacąc za rachunki czy do naszych najbliższych. Banki „kuszą” nas różnorodnymi ofertami, a my możemy „przebierać” w nich do woli. Ale jak wybrać najlepszą dla nas ofertę. Czym kierować się, wybierając najlepsze konto w banku? Postaramy się to wyjaśnić.

Jest kilka elementów na które musimy zwrócić uwagę, wybierając konto w banku. Musimy przede wszystkim zastanowić się do czego to konto ma służyć. Czy tylko do gromadzenia na nim środków, czy do wykonywania płatności, czy też do innych rzeczy. Oczywiście wiąże się to dosyć mocno z prowizjami czy innymi opłatami. W związku z tym, jeśli chcemy wykonywać dużo przelewów, powinniśmy wybrać konto, w którym przelewy można wykonywać bez opłat. Jeśli chcemy oszczędzać, powinniśmy wybrać rachunek, który jest najlepiej oprocentowany. Dosyć ważnym elementem związanym z wyborem konta jest też dostępność do bankowości internetowej czy mobilnej. Przyjana strona czy też apikacja mobilna na pewno mogą mieć wpływ na nasz wybór.

Dosyć istotnym elementem związanym z wyborem konta powinny być dodatkowe usługi, jakie są oferowane przez banki. Mówimy tu np. o ubezpieczeniu na życie, o kontach wielowalutowych, czy też o członkostwie w programie lojalnościowym. Może nam to przynieść dodatkowe korzyści, więc warto zwrócić na nie uwagę.

Ważnym elementem związanym z wyborem rachunku jest dostępność do środków. Musimy sprawdzić, czy pieniądze z kasy banku możemy wybierać bez opłat, czy ze wypłaty z bankomatów pobierane są prowizje, czy w okolicy miejsca gdzie mieszkamy mamy darmowy bankomat itp.  

Wiele banków ma w swoim zwyczaju ogłaszanie promocji dla posiadaczy kont bankowych. Dzięki nim możemy dostać dodatkowe pieniądze, bony na zakupy czy też zwolnienie z opłat za wydanie karty debetowej. Wbrew pozorom, można dzięki takim promocjom można zarobić spore pieniądze, które każdemu z nas z całą pewnością się przydadzą.

Oczywiście nie każdy z nas ma czas, by przeglądać oferty banków związane z kontami osobistymi. Dlatego w takim przypadku warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych, które pomogą nam ograniczyć wybór do kilku, które będą nam najbardziej odpowiadały. Dzięki temu, w szybki sposób wybierzemy ten rachunek, który będzie nam najbardziej odpowiadał i z którego będziemy mogli z powodzeniem korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *