czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Darmowe konto nie tylko w reklamach

Prawie każdy bank w spotach reklamowych zachwalających konta osobiste podkreśla, że za konto nie musimy nic płacić. Ale dopiero wprawne oko może wypatrzeć, że małym drukiem na samym końcu reklamy jest wyjaśnione, że brak opłat może wystąpić po spełnieniu kilku warunków. Więc wcale nie jest prawdą, że jest to konto za darmo. Często dajemy się nabrać na ten trick marketingowy i dopiero po jakimś czasie zauważamy, że z naszego konta została nam pobrana jakaś prowizja. Na całe szczęście 8 sierpnia wchodzą przepisy, które zobowiązują banki do oferowania klientom prawdziwego konta za darmo, czyli konta za które naprawdę nic nie będziemy musieli płacić. Rachunek taki będą musiały zaoferować zarówno banki jak i SKOK-i.

Gdy otworzymy tzw. rachunek podstawowy, będziemy mogli z niego korzystać bez żadnych prowizji. Banki czy SKOK-i nie będą też naliczały nam prowizji za wydanie karty. Ponadto darmowe będzie pierwszych 5 transakcji które zostały przez klienta zlecone (oczywiście bank może ich zaoferować więcej), a także 5 transakcji wpłaty lub wypłaty środków z bankomatu należącego do innego banku lub innej sieci bankomatów. Dostęp do bankomatów i wpłatomatów należących do banku w którym mamy rachunek będzie nieograniczony i za transakcje nie będzie pobierana opłata.

Darmowy rachunek podstawowy, będzie mogła założyć osoba, która nie posiada innego konta w banku (nie dotyczy kont walutowych). Jeżeli więc obecnie mamy rachunek, za który bank nalicza nam jakieś opłaty, musimy go zamknąć (zwykle obowiązuje okres wypowiedzenia) i dopiero wtedy możemy otworzyć konto za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *