wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy warto mieć kilka kont bankowych

Konto bankowe to dla większości z nas standardowa usługa bankowa. To właśnie na nie wpływa nasza pensja, emerytura czy renta. To właśnie za pośrednictwem naszego bankowego rachunku płacimy za zakupy w sklepach stacjonarnych czy internetowych, płacimy nasze rachunki itd. Bardzo często przez wiele lat korzystamy z tego samego banku i raczej nie przenosimy naszego rachunku do innego banku. Ale czy jest to właściwe zachowanie? Czy nie powinniśmy od czasu do czasu porównać oferty innych banków? A może najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie kilku kont w różnych bankach.

Zastanówmy się, jakie korzyści może przynieś nam posiadanie dwóch lub kilku bankach. Chociaż na pierwszy rzut oka nie ma to większego sensu, to jednak gdy przyjrzymy się temu bliżej okaże się, że może to mieć sens. Na pewno wiele osób dostaje z banku informację, że w określonym czasie nie będziemy mogli korzystać z usług banku, gdyż będą wtedy trwały prace nad systemem bankowym. Jeżeli się do tego odpowiednio nie przygotujemy, nie będziemy mogli zapłacić kartą czy też wykonać przelew. I w takim przypadku przyda się drugi rachunek. Dzięki niemu, nie będziemy denerwować się, że nie mamy dostępu do naszych pieniędzy. Drugie konto, a raczej druga karta płatnicza przyda się również w momencie, gdy zgubimy naszą podstawową kartę płatniczą lub też zostanie ona „połknięta” przez bankomat. Posiadanie drugiego rachunki i drugiej karty może się tu okazać idealnym rozwiązaniem.

Banki kuszą nowych lub obecnych klientów wieloma promocjami. Dzięki nim, możemy zarobić dodatkowe pieniądze lub też mamy możliwość korzystania z dodatkowych usług za darmo lub w promocyjnych cenach. Warto z tych promocji korzystać, gdyż dzięki temu będziemy mieli do dyspozycji dodatkowe pieniądze, a nic nas to nie kosztuje. Musimy też wiedzieć, że posiadając konto bankowe możemy korzystać z innych produktów bankowych w promocyjnej ofercie (oczywiście nie zawsze). A więc nasz kredyt może być tańszy, opłata za karę kredytową niższa, czy też możemy mieć dostęp do promocyjnej oferty ubezpieczeniowej. Możemy wybierać najlepsze oferty z poszczególnych banków w których mamy założone rachunki i dzięki temu oszczędzać.

Czy warto więc założyć konta bankowe w kilku bankach? Na pewno tak. Tym bardziej, że podstawowe produkty jak i samo konto możemy mieć bezpłatnie. Założenie konta także nie powinno dla nas stanowić większego problemu i błyskawicznie sobie z tym poradzimy. Na posiadaniu kilku kont bankowych możemy sporo zarobić, a przecież dodatkowe pieniądze przydadzą się każdemu z nas.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *