czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Złoto ETF i globalna pandemia

Obecna pandemia, która nęka cały świat, wywarła skutki gospodarcze daleko i szeroko, a na giełdach nastąpiły gwałtowne zmiany w górę i w dół w różnych sektorach.

Na te wahania wpływają różne czynniki, z których jednym są rygorystyczne środki blokujące, a tym samym ograniczona aktywność gospodarcza w wielu krajach. Surowce, takie jak ropa, są obecnie szczególnie niestabilne, ponieważ popyt gwałtownie spadł. Jednak jednym surowcem, który wciąż działa, jest złoto. Ponieważ wiele innych aktywów jest zdewaluowanych z powodu słabego wzrostu gospodarczego, pożyczek rządowych i stymulacji banku centralnego, złoto nadal wytycza silną ścieżkę. Niektóre opcje ETF na złoto wzrosły nawet o znaczne 20%.

Wszystko, co się świeci, jest złotem

Przy całej zmienności inwestorzy wydają się szukać bardziej stabilnych opcji na rynku, a jedna z nich ma postać złota. To historycznie bezpieczna przystań, ceny złota mają tendencję do wzrostu w okresach niepewności rynkowej, chociaż oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Przy wciąż trwającym kryzysie koronawirusa złoto świeci nie tylko ze względu na swoje historyczne cechy przystani, ale także ze względu na niskie stopy procentowe wynikające z różnych interwencji banku centralnego, co sprawia, że złoto jest bardzo atrakcyjną inwestycją dla wielu.

Złoto w formie funduszy ETF również błyszczy. Zgodnie z najnowszymi wiadomościami Światowej Rady Złota, w lipcu złoto odnotowało zdumiewający siódmy miesiąc z rzędu dodatnich napływów ETF3. Gdy ceny złota osiągnęły najwyższy poziom od prawie 9 lat, około 40 miliardów dolarów zostało przelane na Złoto w formie funduszy ETF w pierwszej połowie roku 2020, który pobił zeszłoroczny rekord 2

Ceny złota wzrosły o ponad 19% od początku 2020 r. do 17 lipca. Co ciekawe, inwestorzy bardziej kierowali sie do ETF-ów opartych na złocie niż do fizycznego złota. 4 ETFy, takie jak SPDR Gold Shares (NYSEArca: GLD) i SPDR Gold MiniShares (NYSEArca: GLDM), wyznaczają tempo obecnego trendu wzrostowego dla złota5.

Ameryka Północna pozostaje królem na rynku złota ETF5. Jednak inne regiony również dołączają do partii, ponieważ złoto kruszcowe nadal jest bezpieczną przestrzenią do inwestowania i kupowania, szczególnie w okresach wysokiej inflacji5. Fundusze w Ameryce Północnej w grudniu 2012 r. osiągnęły poprzedni rekord wynoszący 1,736, ale nowy rekord został osiągnięty, gdy tylko ceny osiągnęły poziom 1,815 5.

Na wzrost cen złota wpływają różne czynniki, takie jak napięte stosunki między USA, a Chinami, słabszy dolar amerykański, spór graniczny między Indiami, a Chinami, a także napięcia między Koreą Północną i Koreą Południową2. Nastroje inwestorów wydają się być ostrożne, ponieważ inwestorzy skłaniają się ku inwestycjom, które są mniej narażone na inflację i inne czynniki ryzyka, a zatem są postrzegane, przynajmniej historycznie, jako bardziej stabilne.

Według danych Rady Światowej, zanim osiągnęliśmy półmetek w 2020 r., złoto w formie funduszy ETF posiadało 3620 ton złota o wartości 206 miliardów dolarów.1 „Wybraną bronią był najwyraźniej złoto ETF, a dotychczasowe zakupy przekroczyły wszystkie inne, obserwowane w poprzednim pełnym roku. ”- Ross Norman, Metals Daily.

Bank Anglii ogłosił niedawno program skupu obligacji, który prawdopodobnie, będzie dalej wspierał kruszec w walce ze skutkami pandemii4.

Podsumowując, wydaje się, że metal szlachetny pozostaje silną inwestycją na rynkach, ponieważ nadal zajmuje czołową pozycję, podczas gdy wiele innych cen surowców cierpi ze względu na pandemię. Czy złoto będzie podążać tą drogą w drugiej połowie 2020 r., czy też trend zmieni się wraz z rozwojem kryzysu koronawirusa? Nikt nie może powiedzieć, co będzie za rogiem w tych niepewnych i niestabilnych czasach.

Inwestowanie w kontrakty CFD na złoto

Złoto ETF w formie kontraktów CFD umożliwiają inwestorom CFD dywersyfikację portfela poprzez handel koszykiem instrumentów związanych ze złotem. Jeśli chcesz zainwestować w kontrakty CFD online, możesz najpierw przejrzeć strony internetowe brokerów i upewnić się, że wybrałeś brokera, który jest regulowany, niezawodny i zapewnia potrzebne narzędzia handlowe.

W Vestle możesz handlować zarówno kontraktami CFD na złoto, kontraktami CFD na ETF Gold Trust i ponad 800 innymi instrumentami CFD. Zapewnimy Ci dostęp do wiedzy i zaawansowanych narzędzi handlowych, które pomogą Ci w podejmowaniu świadomych decyzji handlowych. Klienci Vestle mogą również skorzystać z konta demo o wartości 5000 euro, zasobów edukacyjnych i bezpłatnego szkolenia 1 na 1 z trenerem handlowym.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84.6% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *