poniedziałek, 6 grudniaTwój portal finansowy!
Dołącz do eToro za darmo

Jak i czy warto inwestować w surowce?

Jak i czy warto inwestować w surowce?
Inwestycje

Zwykle, gdy zapytamy przeciętnego Polaka, jak można inwestować swoje pieniądze, zwykle uzyskamy odpowiedź, że powinniśmy udać się do banku i założyć w nim lokatę. Jednakże istnieje wiele innych sposobów pomnażania pieniędzy. Są one mniej lub bardziej ryzykowne, ale przy odrobinie szczęścia i dobremu planowaniu, mogą one przynieść bardzo duże zyski.

Jednym z takich sposobów są inwestycje w surowce. Mówimy tu zarówno o złocie, srebrze, czy też o ropie naftowej i gazie ziemnym. Jeśli mamy nadwyżki finansowe, powinniśmy zastanowić się nad taką alternatywą, gdyż może ona przynieść bardzo duże zyski, chociaż należy sobie zdawać sprawę z tego, że wiąże się z tym spore ryzyko.

Są dwa sposoby na inwestowanie w surowce. Pierwszy, to ich fizyczny zakup. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na kupno tankowca z ropą. Jednakże zakup sztabki złota, czy też srebra, jest już jak najbardziej możliwe. Można też kupić specjalne monety kolekcjonerskie, wykonane ze szlachetnych kruszców.

Drugim sposobem inwestowania w surowce, jest kupno jednostek uczestnictwa w funduszach, które lokują swoje pieniądze w tym segmencie rynku. Funduszy tego typu jest bardzo dużo, a ich największym atutem jest to, że aby takowe inwestowanie rozpocząć, nie musimy mieć bardzo dużego kapitału. Często wystarczą jednorazowe wpłaty w wysokości 1000 złotych, lub nawet mniejszych sum.

Z całą pewnością, surowce mogą nam przynieść bardzo duże zyski. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę, że nasze środki możemy też stracić. Albowiem są one niezmiernie wrażliwe na wszelkiego rodzaju zawirowania na rynkach finansowych i ich ceny mogą się bardzo zmieniać, nawet w przeciągu jednego dnia. Warto także wspomnieć, że inwestycje w surowce są dobrym pomysłem na oszczędzanie pieniędzy w dłuższej perspektywie i finalnie uniknięcie postępującej inflacji.

One Comment

  • kander

    Źle postawione pytanie. Warto inwestować w tematy, o których ma się pojęcie. W moim portfelu początkowo były tylko surowce – teraz również akcje i w niewielkim stopniu kryptowaluty. Wszystko w systemie XTB. Dlaczego warto dzielić portfel? Dla bezpieczeństwa inwestowania, ale to ma sens dopiero wtedy, kiedy faktycznie dobrze znacie jakiś rynek. Nie działa się dla działania, tylko dla konkretów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
lokaty z funduszem
Lokata z funduszem

Powszechnie wiadomo, że zyski jakie możemy uzyskać na lokatach są bezpieczne, ale niezbyt wielkie. Z tego powodu część banków wprowadziła...

Zamknij