wtorek, 21 majaTwój portal finansowy!
Shadow

W co inwestować w niepewnych czasach

Na pewno każdy, kto chociaż trochę interesuje się finansami wie, że na światowych rynkach raz dzieje się lepiej a raz gorzej. W związku z tym, poszczególne instrumenty na których można zarabiać przynoszą nam różne zyski. Jak mówią eksperci, nie jest trudno zarabiać gdy na rynkach jest hossa. O wiele gorzej jest pomnażać swoje pieniądze, gdy na światowych rynkach źle się dzieje. Dotyczy to zarówno dużych inwestorów, jak i tych, którzy chcą pomnażać swoje niewielkie oszczędności. Zastanówmy się więc, w co inwestować w niepewnych czasach.

W czasach gdy na rynkach dzieją się różnego rodzaju zawirowania, inwestorzy zwykle poszukują instrumentów, które już od dawna uznawane są za bezpieczne. Może przynoszą one mniejsze zyski, ale za to istnieje małe prawdopodobieństwo, że zainwestowane pieniądze stracimy. Na pewno takim instrumentem jest złoto. Już od wieków jest ono uważane za niezwykle bezpieczne zwłaszcza gdy na światowych rynkach finansowych jest kryzys. Dlatego też gdy tylko pojawiają się pierwsze symptomu kryzysu cena złota rośnie, gdyż coraz więcej osób chce je mieć. Podobnie dzieje się z frankiem szwajcarskim, który jest uważany za bardzo bezpieczną walutę. Są to dwie najbardziej popularne instrumenty, w które inwestujemy w niepewnych czasach ale czy są inne?

Gdy pytamy specjalistów finansowych w co można inwestować w niepewnych czasach, na pewno wielu z odpowie że w monety kolekcjonerskie. Są one wybijane z metali szlachetnych takich jak złoto i srebro. Czasami są do nich dodawane dodatki takie jak bursztyn, rubin czy diament. A więc po pierwsze mamy to do czynienia z metalami szlachetnymi, które jak już pisaliśmy drożeją w niepewnie finansowo czasach. Po drugie, w grę wchodzi tu jeszcze wartość kolekcjonerska. Ponieważ zwykle monety kolekcjonerskie są wydawane w niewielkich partiach, wiele osób chce mieć je w swojej kolekcji. A jeśli na coś jest duży popyt, to wartość takiego przedmiotu wzrasta. 

W czasach gdy na rynkach panuje bessa, na pewno można jeszcze zastanowić się, czy nie zainwestować w dzieła sztuki, stare samochody czy alkohole. Ich wartość także powinna wzrastać. Oczywiście nie ma pewności że tak się stanie, ale na pewno prawdopodobieństwo jest tu duże. 

Na pewno zauważyliśmy już, że w niepewnie finansowych czasach warto inwestować w coś, co ma materialną wartość. A wszystko dlatego, że akcje , waluty czy kryptowaluty są w czasie bessy bardziej narażone na straty. A więc gdybyśmy inwestowaliśmy w te instrumenty moglibyśmy stracić nasze pieniądze. A tego na pewno nikt z nas nie chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *