wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Od czego rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty

Czy na kryptowalutach może zarobić każdy? Teoretycznie tak. Mogą to zrobić nawet osoby, które dysponują niewielkimi zasobami pieniężnymi i mają małą wiedzę na ten temat. Jednakże prawdopodobieństwo, że rzeczywiście takie osoby zarobią jest minimalne. Albowiem aby wejść w “Świat kryptowalut”, należy się odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Postaramy się to wyjaśnić. 

W każdej inwestycji potrzebna jest wiedza, która ułatwi nam podejmowanie odpowiednich decyzji. W związku z tym, zanim zajmiemy się inwestowaniem w kryptowaluty, musimy sobie tę wiedzę przyswoić. Mówimy tu nie tylko o samych kryptowalutach. Musimy wiedzieć, od czego zależą zmiany kursów kryptowalut, jaki możemy je kupować i sprzedawać, kiedy jest najlepszy moment na kupno i sprzedaż itp. Mówimy więc tu o wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Szukać jej możemy w opracowaniach osób, które znają się bardzo dobrze na kryptowalutach i na handlu nimi, osób które widzą jak inwestować pieniądze itp. Poradniki tego rodzaju możemy bez problemu znaleźć w sieci internetowej ale i coraz częściej w formie papierowej. 

Gdy mamy już przyswojoną wiedzę teoretyczną, czas na praktykę. Oczywiście nie powinniśmy zacząć jej od założenia konta u brokera. Pierwszym krokiem powinno być założenie konta DEMO. Konto DEMO, to wirtualne konto, na którym dostajemy do naszej dyspozycji wirtualne pieniądze i za ich pomocą kupujemy i sprzedajemy Bitcoiny czy inne krypto. Dzięki temu, nawet jeśli popełnimy jakiś błąd, nie będziemy za niego płacić prawdziwymi pieniędzmi. Musimy sobie zdawać sprawę, że także i nasze zyski będą wirtualne, więc nic na takich koncie nie zarobimy. Ale zdobędziemy odpowiednie doświadczenie, które pozwoli nam na łatwiejsze zarabianie w realnym Świecie. 

Konto demo ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala się zapoznać z platformą, za pośrednictwem której będziemy handlować. Jest to niezmiernie ważne, albowiem często decyzje związaną z kupnem czy sprzedażą kryptowalut musimy podejmować w ułamku sekundy, więc nie możemy zastanawiać się gdzie na ekranie monitora znajdują odpowiednie opcje. Dlatego też dobrze jest założyć sobie konta demo u różnych brokerów, by wybrać tego, który najbardziej będzie nam odpowiadał. 

Zanim zaczniemy handlować kryptowalutami, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to inwestycja bardzo ryzykowna . Dlatego musimy robić wszystko, by zminimalizować ryzyko straty naszych pieniędzy. Jeśli jednak odpowiednio do handlu się przygotujemy, a na dodatek będziemy mieli nieco szczęścia, nasz portfel może wzbogacić się o naprawdę duże pieniądze, chociaż wcale nie jest to takie łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *