czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak zarabiać na kryptowalutach

Każda osoba która ma jakieś środki finansowe i chce je samodzielnie zainwestować, ma dzisiaj wielkie pole do popisu. Jest bardzo dużo produktów inwestycyjnych i co ważne ciągle pojawiają się nowe. Jedne są obarczone większym ryzykiem inne mniejszym, jedne wymagają od nas większego zaangażowania, a w przypadku innych wystarczy tylko wpłacić pieniądze i czekać na zakończenie inwestycji. Oczywiście różne mogą być nasze zyski czy też ewentualne straty. Jest to tzw ryzyko inwestycyjne. Jednak ważne, że mamy taki wybór i że możemy przebierać w różnego rodzaju możliwościach. Jednym z ostatnich “hitów inwestycyjnych” stały się kryptowaluty. Kilka lat temu przynosiły one inwestorom ogromne zyski. Dzisiaj nie są one już tak spektakularne, jednakże w dalszym ciągu dają one zarabiać.

Kryptowaluty to waluta, która została stworzona by “zastąpić” tradycyjną walutę. Jako pierwsza kryptowaluta został stworzony Bitcoin i do dzisiaj jest on najpopularniejszą internetową walutą. Zastanówmy się więc, w jaki sposób można na kryptowalutach zarabiać. Mamy na to kilka sposobów. Po pierwsze możemy je “kopać”. Jest to potocznie używane określenie związane z wytwarzaniem jednostek danej kryptowaluty. Niestety obecnie wykopywanie kryptowalut jest praktycznie nieopłacalne. Albowiem koszt potrzebny na wytworzenie jednej jednostki jest wyższy niż cena po jakiej możemy ją później sprzedać. Oczywiście możemy kopać krypto i trzymać je w naszym portfelu z nadzieją, że ich wartość w przyszłości wzrośnie. Ale równie dobrze może ona spaść więc ryzyko jest tu dosyć duże. Kolejnym sposobem na zarabianie na kryptowalutach jest handlowanie nimi. Po prostu musimy je tanio kupić i drożej sprzedać. Inwestycja taka do złudzenie przypomina handel akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych czy też walutami na rynku FOREX. Każdy kto interesuje się tym tematem wie, że są to ryzykowne inwestycje i nie inaczej jest w przypadku handlowania kryptowalutami. Trzecim sposobem na zarabianie dzięki kryptowalutą są programy afiliacyjne. Osoby posiadające własne blogi, strony internetowe, czy duże popularne profile na Facebooku, mogą z nich korzystać i promować konkretne Giełdy kryptowalut czy też Brokerów kryptowalut. Dzięki temu za każdą osobę, która zarejestruje się i zacznie kupować krypto dostaną prowizję. Oczywiście aby dobrze zarabiać, należy mieć popularne blogi czy strony internetowe, na które codziennie “zagląda” wiele osób.

Jak widać mamy kilka sposobów aby zarabiać na kryptowalutach. Jedne są bardziej ryzykowne ale mogą nam przynieść spore zyski. Inne są mniej ryzykowne, ale za to zyski z nich osiągane nie będą bardzo duże. Pamiętajmy więc, że kryptowaluty należą do ryzykownych sposobów na pomnażanie pieniędzy, ale przy odrobinie szczęścia i posiadanej wiedzy, mogą nam przynieść duże zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *