czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne

Od czasu do czasu pojawiają się na rynkach inwestycyjnych nowe produkty, które dają nam możliwość dużego zarobku. Oczywiście nie jest łatwo przewidzieć, ile w takim przypadku możemy zarobić, a także jaka jest wielkość ryzyka. Osoby które nie boją się zaryzykować, mają szanse na ogromne zyski. Jednakże możliwa jest także strata zainwestowanych pieniędzy o czym każdy z inwestorów powinien pamiętać. Nie inaczej było w przypadku kryptowalut. W momencie pojawienia się na rynku, można je było kupić za „śmieszne” pieniądze. Z czasem i wartość szybko rosła i kto kupił je w odpowiednim momencie, mógł zbić na nich majątek. Jednakże dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Inwestycja w kryptowaluty. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Czym są kryptowaluty

Na początek wyjaśnijmy czym są kryptowaluty. Otóż jest to waluta kryptograficzna. Oznacza to, że nie ma fizycznej postaci (monety, banknoty). Przechowujemy ją na naszych komputerach czy smartfonach w tzw. elektronicznych portfelach. Do najbardziej znanych kryptowalut należy Bitcoin. Ponadto to popularnych należy Ethereum, Ripple, Litecoin, czy NEO. Odwiedź stronę https://cryptorunner.com, aby dowiedzieć się więcej o bitcoinie i różnych kryptowalutach

Co sprawia, że inwestycja w kryptowaluty jest ryzykowna

Zarabianie na kryptowalutach wydaje się dziecinne proste. Trzeba ją sprzedać drożej niż się ją kupiło. Niestety proste to nie jest. Albowiem ciężko jest określić kiedy będzie dobra pora na ich zakup lub sprzedaż. Jest wiele czynników które wpływają na to, czy ich wartość wzrasta czy też maleje. A co ważne, nie mamy na te czynniki wielkiego wpływu. Od czego więc zależy wartość kryptowalut? Możemy mówić tu o np. o czynnikach makroekonomicznych czy politycznych. Wystarczy np. że jakiś rząd wypowie się, że chce wprowadzić większą kontrolę nad kryptowalutami i już ich wartość się zmieni. Albo upadnie jakaś giełda handlująca kryptowalutami i znowu z całą pewnością nastąpią „ruchy” związane z jej wartością. Doskonałym przykładem po którym zmienia się wartość wirtualnych walut mogą być wypowiedzi znanych osób na ich temat – najczęściej związanych z ekonomią lub finansami. Jeżeli mówią oni o nich pozytywnie ich wartość wzrasta. Jeśli ma o nich negatywne zdanie – ich wartość spada. Czy my mamy wpływ na wspomniane czynniki? Oczywiście nie, a musimy wiedzieć, że jest ich o wiele więcej. Dlatego nigdy nie mamy pewności, jak zachowają się kryptowaluty gdy będziemy mieli je w naszych portfelach. Nie ma się więc co dziwić, że inwestycja w kryptowaluty określana jest jako bardzo ryzykowna.

Chociaż na handlu kryptowalutami można sporo zarobić, prosimy o zastanowienie się czy jest to dla nas najlepsze rozwiązanie. Albowiem bardzo łatwo możemy stracić nasze pieniądze, a ewentualne zyski wcale nie muszą być bardzo duże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *