wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy można anonimowo inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty z założenia miały być anonimowe. Ich twórcy starali się by nabyć je mógł każdy (oczywiście jeśli ma na nie środki), by można je było szybko i bez żadnej kontroli przesyłać do innej osoby czy też by anonimowo płacić nimi za zakupy. I na początku rzeczywiście kryptowaluty były bardzo anonimowe. Nawet jeśli chcieliśmy nimi handlować. By handlować wirtualnymi pieniędzmi na giełdzie wystarczyło podanie swojego adresu email i już mieliśmy założone konto. I nikt nas nie kontrolował co z naszymi Bitcoinami czy innymi krypto robimy. Jednakże od jakiegoś czasu nie można już tak łatwo zachować anonimowość w świecie kryptowalut a rządzący nami politycy robią wszystko, by świat ten był wysoce transparentny i przejrzysty. Dlaczego? Otóż jak twierdzą politycy i nadzorujący świat finansów ludzie, kryptowaluty dzięki swojej anonimowości służyły bądź służą finansowaniu grup przestępczych czy światowego terroryzmu. Jak podają statystyki, nie jest to wcale prawda (chociaż zdarzają się takie przypadki, ale nie jest to duża skala), to jednak hasła te są “chwytliwe” i dzięki temu wiele osób w nie wierzy.

Zadajmy więc sobie pytanie – czy we współczesnym świecie możliwe jest anonimowe inwestowanie w kryptowaluty? Na pewno tak ale jest o to coraz trudniej. Każda osoba która handluje wirtualnymi pieniędzmi musi zarejestrować się na jakiejś giełdzie, gdzie może je kupować i sprzedawać. Do niedawna aby to zrobić, trzeba było tylko potwierdzić podany adres email i sprawę mieliśmy załatwioną. Dzisiaj większość z giełd wymaga od nas naszych pełnych danych osobowych, potwierdzonych skanem dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. A mając już nasze dane, giełdy mogą przekazywać informacje na temat naszych transakcji do organów, które nas kontrolują.

Na całe szczęście można znaleźć jeszcze giełdy, które nie wymagają od nas weryfikacji naszych danych osobowych. Listę takich giełd można odnaleźć pod adresem https://kryptopan.pl/gielda-kryptowalut-bez-weryfikacji/. Oczywiście nie wiadomo jak długo taka sytuacja będzie trwała i czy nie zostaną one “przymuszone” do takowych czynności. Dlatego rejestrujmy się na nich jak najszybciej, by spokojnie i bez kontroli kupować i sprzedawać kryptowaluty.

1 Comment

  • sakos

    W systemie XTB inwestuję, legalnie. Anonimowość? A po co? Problemów szukacie? Spróbujcie działać normalnie, macie tam 25 par z krypo walutami, można nieźle na tym zarobić, ale też trzeba mieć o tym pojęcie. Pod względem inwestycyjnym krypto waluty dają ogromny potencjał, ale też to wszystko musi być jakoś umiejętnie wykorzystane. No i wiedza – ona nie przychodzi z niczego, konieczny jest czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *