wtorek, 18 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Jak można zarobić na pożyczkach społecznościowych?

Jest wiele sposobów na pomnażanie pieniędzy. Jedni robią to w sposób jak najmniej ryzykowny, więc wpłacają swoje pieniądze na lokaty bankowe, czy na konto oszczędnościowe. Inni chcą nieco bardziej zaryzykować, by osiągnąć większy zysk, więc handlują walutami, czy też akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ostatnio jednak coraz popularniejszy staje się inny sposób na inwestowanie. Są nim pożyczki społecznościowe. Wydawać by się mogło, że pożyczki to domena banków czy SKOK-ów. Ale dzięki rozwojowi współczesnej technologii, pożyczki mogą udzielać też i osoby prywatne. I tu właśnie pojawia się nowy sposób na zarabianie.

Co to pożyczki społecznościowe?

Na początku powiedźmy, czym są pożyczki społecznościowe. Pojawiły się one kilkanaście lat temu w krajach Europy Zachodniej. Za pośrednictwem specjalnych portali internetowych osoba która chce pożyczyć pieniądze, może zgłosić „wniosek” o pożyczkę i czekać, aż na wniosek „zareagują” Inwestorzy, którzy będą skłonni pożyczyć jej swoje prywatne pieniądze. Pożyczki społecznościowe są więc doskonałą alternatywą dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą dostać kredytu w banku, a nie chcą przepłacać za chwilówki. Ponadto dużym atutem takich pożyczek jest fakt, że ich spłatę można rozłożyć na długi okres czasu, więc nie mamy tu zbyt wysokich miesięcznych rat. Jako minus musimy podać wciąż małą liczbę Inwestorów, którzy będą skłonni pożyczać swoje pieniądze i w związku z tym, zdarza się, że wnioskodawcy muszą na swoją pożyczkę trochę poczekać.

Inwestycje w pożyczki społecznościowe dla firm

Jednym z najlepszych sposobów na pomnożenie swojego kapitału są inwestycje w pożyczki społecznościowe dla firm. Jest serwis w Polsce, który jako pierwszy postawił na bardzo mocne zabezpieczenie inwestorów – jakie? Każda pożyczka jest zabezpieczona hipotecznie, mówiąc wprost; firma starająca się o pożyczkę za pośrednictwem platformy Europpa, oprócz zaakceptowanego biznesplanu, musi ustanowić zabezpieczenie na nieruchomości do czasu całkowitej spłaty zobowiązania. Cały proces wspiera kancelaria prawna i notarialna. Na całym świecie, od zawsze najlepiej spłacane są zobowiązania właśnie zabezpieczone hipotecznie. Dzięki takiemu podejściu, serwis może zaoferować gwarantowany zysk od 12 do aż 21% w skali roku a Inwestor ma pewność, że kapitał do niego wróci z zyskiem! Serwis dostępny jest pod adresem www.europpa.eu i zajmuje organizacją aukcji inwestycyjnych w pożyczki zabezpieczone hipotecznie. Co ciekawe, Europpa również występuję jako inwestor i tym samym powiększą wiarygodność inwestycji, które oferuje.

Od czego zacząć inwestowanie w pożyczki społecznościowe?

Jeżeli zdecydowaliśmy się pomnażać nasze pieniądze za pośrednictwem pożyczek społecznościowych, na jednym z portali które je oferują (lub na kilku) musimy założyć swoje konto. Jest ono darmowe, więc nie mamy tu żadnych koszów. Następnie musimy poddać się weryfikacji danych, a także zaakceptować regulamin serwisu. Gdy przez te wszystkie początkowe formalności przebrniemy (na szczęście zajmuje to zaledwie kilkanaście minut), możemy zaczynać nasze inwestycje. Specjaliści radzą, aby na początek nie inwestować zbyt wysokich sum. Musimy bowiem poznać jak funkcjonują pożyczki społecznościowe, ustalić kryteria wyboru pożyczkobiorców, którym warto zaufać itp. Lepiej też jest udzielać mniejszych pożyczek kilku osobom, gdyż wtedy minimalizujemy ryzyko że na skutek braku spłaty utracimy cały nasz kapitał. Jak pokazują badania, 90% pożyczek spłacanych jest w terminie, natomiast pozostałe 10% z opóźnieniem lub wcale. I tutaj właśnie mamy do czynienia z ryzykiem, jakie niesie za sobą ten rodzaj inwestowania. Oczywiście nie jest powiedziane, że z tej puli 10% niespłacanych zobowiązań, nic nie da się odzyskać. Serwisy oferujące pożyczki społecznościowe pomagają Inwestorom w odzyskaniu pieniędzy, a czasami dają im nawet opcję gwaranci kapitału, jednak w zamian za to nasze zyski będą niższe.

Dużym atutem pożyczek społecznościowych jest to, że sporą część obowiązków przejmuje tutaj portal, który je oferuje. To on przygotowuje umowę pożyczki, to on zajmuje się przypominaniem o racie itp. Inwestorowi pozostaje tylko wpłacanie pieniędzy i sprawdzanie, czy pożyczki są spłacane w terminie.

Ile można zarobić na pożyczkach społecznościowych?

Na pewno wiele osób zastanawia się, ile można zarobić na pożyczkach społecznościowych. Oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Dużo zależy od kwoty którą chcemy zainwestować, czy od tego, jakie będziemy podejmować ryzyko. Jeżeli będziemy pożyczać pieniądze tylko „pewnym” wnioskodawcom” (chociaż takich nigdy do końca nie ma), to musimy się liczyć z niższymi odsetkami. Jeżeli będziemy pożyczać pieniądze osobom które dopiero pierwszy raz składają wniosek o taką pożyczkę i nie są nam znane, to zyski mogą być wyższe, ale i ryzyko utraty pieniędzy jest większe. Trochę też będzie zależało od szczęścia, gdyż nigdy do końca nie wiemy, jak pożyczkobiorca będzie się zachowywał i czy odda pieniądze na czas.

Jakie są najpopularniejsze platformy do inwestowania w pożyczki społecznościowe?

Na rynku istnieje kilka stabilnych i popularnych platform do zarabiania na udzielaniu pożyczek społecznościowych. Należą do nich miedzy innymi:

Czy pożyczki społecznościowe są dobrym sposobem na pomnażanie pieniędzy?

Na pewno jest to bardzo dobra alternatywa na dywersyfikacje portfela inwestycyjnego. Tym bardziej, że pożyczki społecznościowe w naszym kraju dopiero rozwijają się, więc należy się spodziewać, osób które po nie sięgają będzie coraz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *