wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Kto może inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Magia wielkich zysków, jakie można osiągać inwestując w Akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych, kusi wiele osób. Jeżeli w krótkiej perspektywie mamy szansę zarobić 10 czy 20% zainwestowanych środków, to niema się co dziwić, że na obrocie akcjami chce się wielu z nas wzbogacić. Niestety, na Giełdzie panuje prosta zasada – ktoś na niej zarabia, a ktoś traci. Nie ma innej możliwości. Co więc zrobić, by należeć do pierwszej grupy? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Ale o tym czy mamy szansę zarobić na tego typu inwestycjach, możemy przekonać się, jeszcze zanim wpłacimy pierwsze pieniądze. Albowiem o sukcesie często decydują indywidualne cechy charakteru. Zobaczmy więc, kto może inwestować i zarabiać handlując aukcjami.

Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, handel na GPW jest związany ze sporym ryzykiem. W związku z tym, nie powinny tam inwestować osoby których skłonność do ryzyka jest niewielka. Oczywiście nie można też być zbytnim ryzykantem, gdyż należy na bieżąco i rzetelnie oceniać poziom ryzyka. Kolejną cechą inwestora giełdowego powinna być cierpliwość. Nie możemy się zniechęcać po pierwszej nieudanej transakcji, jak i nie powinniśmy zmieniać zbyt często naszej strategii i celów. Niezbędny u każdego inwestora może okazać się też refleks i szybkie podejmowanie decyzji. Na Giełdzie sytuacja zmienia się nieustannie, więc musimy wiedzieć kiedy i w jaki sposób zareagować. Gdy więc chcemy „wejść” na Giełdę, sprawdźmy czy posiadamy wymieniona cechy charakteru. Jeżeli nie – to lepiej sobie odpuśćmy, gdyż tylko stracimy zainwestowane pieniądze.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych mogę też inwestować osoby, które dysponują odpowiednimi funduszami. Osoby z niewielką ilością gotówki, nie mogą za bardzo dywersyfikować swojego portfela akcji, więc mogą oni szybko stracić zainwestowane pieniądze. Jeśli funduszy mamy więcej, możemy kupić akcje kilku spółek, najlepiej z kilku różnych branż, dzięki czemu będziemy mieli większe szansę na zarobek.

Jak widać inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych na pewno nie jest dla wszystkich. Dlatego zanim zdecydujemy się na handel akcjami, dobrze zastanówmy się, czy jest to dla nas odpowiedni sposób zarabiania. Można bowiem łatwo i szybko stracić swoje fundusze, a tego z pewnością każdy z nas wolałby uniknąć.

3 Comments

  • Muki

    Ja wiem na 100%, że do takich inwestycji się nie nadaje. Za duże nerwy. Wolę spokojnie kupić sobie jakąś złotą monetę albo coś w tym stylu. Może i zyski nie są jakieś oszałamiające, ale przynajmniej stabilne i bez więlkiego nerwa.

  • Andy

    Mój znajomy na akcjach dorobił sie sporego majątku, ale potem wszystko jeszcze szyciej stracił. i to nawet nie przez swój błąd (przynajmniej on tak twierdzi). Można powiedzieć, że pieniądze łatwo przyszło i jeszcze łatwiej poszły.

  • kapi

    Próbowałem kiedyś się w to bawić, ale szybko dałem sobie spokój. Trzeba mieć sporo czasu na to, aby śledzić co się dzieje z akcjami, a poza tym inwestując małe sumy, to ciężko o dobry zarobek. To zabawa dla ludzi z dużą kasą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *