poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy warto inwestować w opcje binarne

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że mam wiele więcej szans na pomnażanie naszych pieniędzy. Kiedyś gdy mieliśmy jakieś nadwyżki finansowe, zwykle zakładaliśmy lokaty w banku, gdyż zwykły „szary” człowiek, nie miał dostępu do innych instrumentów inwestycyjnych. Pojawienie się Internetu zmieniło wszystko. Dzięki niemu praktycznie każdy, może inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych, czy też handlować walutami. Ostatnio, nowym instrumentem inwestycyjnym z którego może korzystać praktycznie każdy są opcje binarne. W największym skrócie polegają one na tym, że musimy przewidzieć (spekulować), w określonym czasie wartość jakichś aktywów spadnie czy też wzrośnie. Zwykle przewidujemy w ten sposób wartość akcji, walut metali szlachetnych itp.

Jak to działa? Oto przykład. Załóżmy że w chwili gdy rozpoczynamy „zlecenie”, cena euro do dolara to 1.07. Możemy zdecydować, czy za 15 minut wartość euro wzrośnie czy też nie. Jeżeli przyjmiemy że tak i wartość rzeczywiście wzrośnie (nawet o wartość minimalną) – wygrywamy, ale jeżeli cena spadnie, zainwestowane środki przepadają. Możemy też zadecydować na odwrót, czyli przyjąć, że wartość euro spadnie. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie – wygrywamy, jeżeli nie, tracimy nasze środki.

Opinie czy warto inwestować w opcje binarne są bardzo podzielone. Na pewno dzięki nim można zarobić bardzo dużo pieniędzy i to stosunkowo niskim nakładem kosztów. Wystarczy zainwestować nawet niewielką sumę i dzięki prawidłowym decyzją, systematycznie powiększać swój majątek. Co więcej, możemy to robić szybko. Albowiem opcje często trwają tylko kilka minut a dużą popularnością cieszą się opcje 60 sekundowe. Możemy też osiągnąć spory zysk nawet w ciągu jednego dnia. Dużym plusem tego instrumentu inwestycyjnego jest też to, że środki możemy pomnażać o dowolnej porze dnia i nocy. Ponadto możemy to robić bez wychodzenia z domu, gdyż wszystkie transakcje wykonujemy za pośrednictwem sieci internetowej.

Jednakże opcje binarne na pewno wiążą się z ogromnym ryzykiem. Albowiem nigdy nie jesteśmy pewni, jak dany aktyw się zachowa. I nawet gdybyśmy mieli ogromną wiedzę na temat finansów i wielkie doświadczenie pod tym względem, to zawsze może się zdarzyć coś, co sprawi że nasze przewidywania będą błędne.

Czy warto więc w ten sposób inwestować swoje pieniądze? Na pewno można tę alternatywę rozważyć. Ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że ryzyko jest tu bardzo duże, więc nasze pieniądze możemy szybko stracić. Jednak gdy dobrze wszystko przewidzimy, zasoby na naszym koncie mogą bardzo szybko rosnąć.

Artykuł powstał przy współpracy z ZapytajBukmachera

3 Comments

  • Kjuba

    Tak się zastanawiam, kto w takie opcje binane inwestuje. Bo raczej to mi wygląda na zwykły hazard, a nie na inwestycje. Ale oczywiście zrobione jest to po to, aby wyciągnąć pieniądze od zwykłych “szaraczków”, którzy są podpalenie reklamami i obiecywanymi im milionami. Zwykła naiwność.

  • Roxana

    Takie opcje binarne, to chyba należy omijać z daleka. Bo to już na pierwszy rzut oka jest podejrzane. Może ktoś tam coś “wygra”, bo według mnie na tym to wszystko polega. Masz szczęście, stracisz mniej, nie masz stracisz wszystko. Ale na pewno nie zarobisz.

  • Lilita

    W taki “biznes” to na pewno bym nigdy nie weszła. To tak samo jak grać w kasynie, a z tego co się orientuje, niewiele osób tam wygrywa. Więc chyba szkoda na to czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *