wtorek, 16 kwietniaTwój portal finansowy!
Shadow

Trzynasta emerytura czyli dodatkowe pieniądze dla emerytów

Kilkanaście dni temu rządząca partia zapowiedziała wdrożenie nowego programu, który ma wspomóc emerytów i rencistów. Mowa o dodatkowej, trzynastej emeryturze. Dzisiaj znamy już nieco więcej szczegółów na ten temat.

 

Założenia programu Emerytura+

 

W czasie zapowiadania nowego programu Emerytura+ mówiono, że emeryci i renciści dostaną po 1100 zł. Okazuje się, że kwota ta będzie niższa, gdyż należy od niej odjąć podatek. A więc “do ręki” trafi około 888 zł. Będzie to świadczenie jednorazowe, które ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Jeżeli wszystkie czynności legislacyjne związane z wypłata dodatkowych pieniędzy dla emerytów i rencistów będą przechodziły zgodnie z planem, świadczenia powinny być wypłacane już od maja tego roku. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to jednorazowa wypłata, czy też może pieniądze te będą wypłacane co roku.

 

Co zrobić, by dostać dodatkową emeryturę

 

Okazuje się, że by dostać dodatkowe pieniądze nie musimy robić praktycznie nic. Nie ma potrzeby składania wniosku czy dostarczania innych dokumentów. Jeżeli emerytura jest przesyłana na konto – także i dodatkowe świadczenie pojawi się na bankowym rachunku. Jeżeli przynosi je listonosz – także i w tym przypadku pieniądze zostaną dostarczone przez niego.

 

Jak wyliczyli eksperci, koszty związane z wypłatą dodatkowych pieniędzy powinny oscylować w granicach 8 – 10 mld zł. Jest to więc znaczne obciążenie dla budżetu państwa, jednak rządzący przekonują, że znajdą się na te wypłaty pieniądze.  

1 Comment

  • Zorro

    Zbliżają się wybory, więc trzeba kupić wyborców. Dla mnie to jest nieco chore. Rząd mówi że nie ma pieniędzy dla nauczycieli czy pielęgniarki, ale dla emerytów się znajdzie. Bo to prawie 8 mln głosów w wybrach. Typowa działalność pod publiczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *