czwartek, 30 majaTwój portal finansowy!
Shadow

Rkantor.com, czyli jak wymienić tanio waluty wyjeżdżając na urlop

Coraz częściej szukając miejsca na urlop, wybieramy zagraniczne kurorty turystyczne. Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze, stajemy się coraz zamożniejszym narodem, więc stać nas na dalsze wakacje, po drugie, mamy więcej możliwości by do zagranicznych kurortów się dostać, gdyż na naszych lotniskach zadomowiły się tanie linie lotnicze, które przewiozą nas do wielu miejsc na Świecie, a za bilety nie musimy płacić zbyt dużo pieniędzy. W związku z tym, wykorzystujemy okazję i wyjeżdżamy do najdalszych zakątków Świata, gdzie spędzamy nasz wolny od pracy czas.

Jednakże aby nasz zagraniczny urlop był dla nas idealny, musimy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Jedną z czynności, jaką przed urlopem musimy wykonać, to zabezpieczyć się pod względem finansowym. Przecież musimy kupić dla siebie i najbliższych kupić pamiątki, na pewno wybierzemy się do restauracji na kolację itp. A by za to wszystko zapłacić, musimy mieć do naszej dyspozycji lokalną walutę. Złotówkami możemy płacić tylko i wyłącznie w Polsce i jest mała szansa, by ktoś polska walutę przyjął w innym kraju. Możemy oczywiście za transakcje płacić kartą debetową lub kredytową, jaka znajduje się w naszym portfelu, jednakże za takie transakcje będziemy ponosić opłaty, a i kurs przewalutowania nie będzie dla nas korzystny. Możemy też założyć sobie w banku konto walutowe i zasilić je walutą kraju, do którego się wybieramy, albo możemy na nasz urlop zabrać gotówkę. W obydwu przypadkach, będziemy musieli wymienić nasze złotówki na zagraniczną walutę. Najlepiej zrobić to w kantorach internetowych, gdyż właśnie w nich mamy najlepsze kursy. Jednym z takich kantorów, jest Rkantor.com.

Rkantor.com to stosunkowo nowy kantor internetowy. Jego właścicielem jest Raiffeisen Polbank, dzięki czemu, ma on kilka opcji, które nie są dostępne w innych kantorach. Przede wszystkim, wymieniając złotówki na inną walutę, nie musimy zakładać konta walutowego, czego wymagają inne kantory online. Albowiem wymienioną walutę możemy odebrać w kasach Raiffeisen Polbank. A euro możemy odebrać w bankomatach tego banku. Jest to wielkie ułatwienie, zwłaszcza dla tych, którzy nie wymieniają waluty zbyt często.

W Rkantor.com wymienimy wszystkie najpopularniejsze waluty do których zaliczamy przede wszystkim euro, dolary, funty czy franki szwajcarskie. Warto też wiedzieć, że kursy walut jakie spotykamy w tym kantorze, także są bardzo korzystne. A jeżeli aktywnie wymieniamy waluty, możemy skorzystać z wielu promocji. Jedną z nich jest zbieranie punktów. Gdy zarejestrujemy się do kantoru, dostaniemy ich 500. Punkty dostajemy także po każdej wymianie. Dzięki nim, możemy wymieniać waluty bez spreadu, czyli bez kosztów.

Jak w większości kantorów internetowych, wymiana walut w Rkantor.com jest niezwykle prosta. Wystarczy zarejestrować się w serwisie (zajmuje to kilka minut) i już możemy wymieniać walutę. Strona jest bardzo intuicyjna i w łatwy sposób możemy się po niej poruszać. Jest to tym bardziej korzystne, gdyż kantor nie pobiera opłat za wymianę, czy za prowadzenie rachunku. Dlatego bez względu na to, czy wymieniamy walutę często, czy też od czasu do czasu, zarejestrujmy się w Rkantor.com by zaoszczędzić na wymianie sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *