poniedziałek, 17 czerwcaTwój portal finansowy!
Shadow

Jak zarabiać bez wychodzenia z domu

Ileż to razy siedząc na kanapie z pilotem w ręku mówiliśmy sobie że musimy poszukać pracy, którą będziemy w stanie wykonywać w naszym domu. Dzięki niej po pierwsze nie będziemy się nudzić, a po drugie, nasze dochody mogą się znacznie poprawić. I nie chodzi tu o pracę stałą, która jest dla nas głównym źródłem utrzymania, ale o pracę dodatkową, która da nam ekstra pieniądze.

Może ktoś powiedzieć, że nie jest łatwo taką dodatkową pracę znaleźć. Ale czy jest to prawda? Internet daje nam bardzo dużo możliwości pod tym względem, więc jeżeli się dobrze rozejrzymy i poszukamy, stosunkowo szybko znajdziemy możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy. Poniżej przedstawimy kilka z nich, chociaż jest ich oczywiście o wiele więcej.

pisanie tekstów – twórcy stron internetowych, a także osoby zajmujące się ich pozycjonowaniem, stale potrzebują różnego rodzaju tekstów. Jedne z nich muszą mieć wysoką jakość, inne nieco gorszą, więc nawet osoby które nie uważają się za literatów mogą je pisać. W sieci internetowej można znaleźć wiele ogłoszeń związanych z pisaniem tekstów, więc można coś dla siebie znaleźć. Co więcej istnieją specjalne platformy, na których napisane teksty można zamieszczać i czekać, aż je ktoś od nas kupi. Zajmując się pisaniem tekstów po 2 – 3 godziny dziennie, można do swojego domowego budżetu dołożyć kilkaset złotych.

korepetycje – kto powiedział, że udzielając korepetycji musimy spotykać się z naszymi uczniami bezpośrednio? Dzięki współczesnej technice, możemy kontaktować się z nimi np. za pomocą komunikatora Skype. Można w ten sposób prowadzić korepetycje z języków, matematyki czy historii. W sieci internetowej jest kilka portali, które kojarzą ludzi szukających nauczycieli z osobami, które lekcje mogą prowadzić. I wcale nie trzeba mieć skończonych studiów, aby takie lekcje prowadzić. Jeżeli będziemy dobrymi nauczycielami, z pewnością szybko znajdziemy chętnych, którzy pod naszym okiem będą podnosić swoje kwalifikacje.

tworzenie blogów i stron internetowych – już od kilku lat panuje u nas moda na posiadanie własnej strony internetowej czy też własnego bloga. Niestety wiele osób nie wie, jak taką stronę czy bloga stworzyć i prowadzić i tutaj pojawia się możliwość dodatkowych pieniędzy dla wszystkich tych, którzy mają o tym pojęcie. Pieniądze można dostać nie tylko za stworzenie strony czy bloga, ale także za ich prowadzenie, czyli dodawanie tekstów czy też zdjęć.

transkrypcja – prościej mówiąc jest to przelewanie na papier wypowiedzi dźwiękowych. Bardzo wiele osób czy też firm potrzebuje spisać wywiady, wykłady, rozmowy ze spotkań itp. Jest to więc doskonały sposób na dodatkowe pieniądze. Otrzymujemy od zleceniodawców plik dźwiękowy, którego zapis musimy zapisać w pliku tekstowym. Bardzo proste zajęcie, zwłaszcza dla tych którzy sprawnie piszą na klawiaturze.

tłumaczenia – osoby znające języki obce, mogą zarobić tłumacząc różnego rodzaju teksty. W sieci można znaleźć sporo zleceń związanych z tekstami na strony czy też tłumaczeniem wypowiedzi czy wywiadów. Nie jest tu wymagana jakaś super świetna znajomość języka, gdyż zwykle teksty takie nie są zbyt skomplikowane.

wypełnianie ankiet – dobry sposób na dodatkowe pieniądze, gdyż nie wymaga od nas żadnych umiejętności. W sieci internetowej funkcjonuje wiele portali, na których można wypełniać różnego rodzaju ankiety i dostawać za to pieniądze. Wadą tego systemu jest fakt, że nie uzyskamy tu bardzo wysokich stawek, ale w domowym budżecie często liczy się każda złotówka.

wyroby rękodzielnicze – aby je wykonać, musimy mieć pewne zdolności manualne, ale za to zarobek z ich sprzedaży może okazać się bardzo duży. Gotowe już dzieła możemy sprzedawać na aukcjach internetowych, dzięki czemu mamy dostęp do nieograniczonej liczby klientów.

Podane przykłady, to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż sposobów na pracę w domu może być bardzo wiele. Wystarczy tylko poszukać odpowiednich portali (Oferia.pl, e-korepetycje.net) i zobaczyć, co możemy robić, aby nasze dochody wzrosły, a nasza sytuacja finansowa była bardziej stabilna.

3 Comments

  • Kacha

    Powiem szczerze, że ja często sprzedaje różnego rodzaju rzeczy w Internecie. Zwłaszcza ubrania po dzieciach ale i nie tylko, bo swoje czy męża także. Jak już się mi coś znudziło, to wystawiam to na aukcje i zazwyczaj ktoś to kupi. To chyba lepszy pomysł, niż wyrzucanie czegoś do śmietnika.

  • Jarek

    Żeby to zarabianie w domu było takie proste…. Ja juz próbowałem sie imać różnych rzeczy i jakoś mi nie wychodzi. Dw razy firma nie zapłaciła mi za moją pracę, więc się juz nawet zniechęciłem. A na sprzedaży w necie to rzeczywiście coś tam mozna zarobić, ale i tak szału z tego nie ma.

  • Iwka

    Też sprzedaje rzeczy po dzieciach ale to bardzo niepewne dochody, dodatkowo wypełniam ankiety na epanel.pl i mam dodatkową kasę na swoje wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *