wtorek, 23 lipcaTwój portal finansowy!
Shadow

Czy można zarobić na Tik Toku?

Media społecznościowe dają nam wiele możliwości. Możemy dzięki nim komunikować się z innymi ludźmi, dzielić się z nimi emocjami itp. Ale dają nam one jeszcze jedną możliwość – pozwalają na zarabianie. I to całkiem przyzwoitych pieniędzy. Oczywiście nie każdy może to robić, ale ci, których konta są obserwowane przez miliony osób raczej o swoje dochody nie muszą się martwić. Taką możliwość daje nam Tik Tok, czyli jedna z najpopularniejszych obecnie aplikacji mobilnych. Czy można zarobić na Tik Toku ? Postaramy się to wyjaśnić.

Tik Tok jest aplikacją mobilną, która umożliwia tworzenie i publikowanie krótkich materiałów video. Najczęściej są więc udostępniane układy taneczne, tutoriale lub też filmiki, na których ludzie „udają” że śpiewają piosenki, poruszając ustami do wybranej muzyki. Ostatnio jest to najczęściej pobierana aplikacja mobilna na Świecie i ma ona już 500 mln użytkowników.

Jak zarabiać na Tik Toku

Żeby zarabiać na Tik Toku przede wszystkim dużo osób musi obserwować nasze konto. Wtedy mamy szansę na naprawdę przyzwoite zarobki. A zarabiać możemy na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

– organizowanie live’ów – są to specjalne nagrania „na żywo”, na których spełnia się życzenia fanów, odpowiada na pytania czy też podejmuje się różnego rodzaju wyzwania. Dostaje się za to „gifty”. Każdy gift ma wartość punktową, którą przelicza się na prawdziwe pieniądze. Po uzbieraniu określonej ilości punktów, można wypłacić pieniądze.  

– reklama produktów – w swoich filmach, tiktokerzy mogę reklamować określony produkt lub usługę. Można w ten sposób reklamować praktycznie wszystko, gdy tylko ktoś jest skłonny za reklamę zapłacić.

– sprzedaż konta – często zdarza się, że po rozwinięciu konta – czyli zdobyciu sporej grupy obserwatorów, konto jest sprzedawane. Jeżeli jest ono popularne, można w ten sposób uzyskać bardzo dużą gotówkę.

Ile możemy zarobić na Tik Toku

Na pewno wiele osób zastanawia się teraz, ile możemy zarobić na Tik Toku. I od razu musimy powiedzieć, że dużo zależy tu od tego, jak popularne jest nasze konto. Im więcej osób nas obserwuje, tym większa możliwość zarabiania. A jak to wygląda w praktyce? Jeśli mówimy o giftach, to najpopularniejsi tktokorzy mogą w ciągu 2-3 godzin zarobić kilkaset dolarów. W zależności od tego jak często występują oni na livach mogą oni zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Takie kwoty na pewno działają na naszą wyobraźnie. A dodajmy do tego prowizje za reklamy umieszczane w filmach. Tutaj stawki są także uzależnione od ilości odbiorców, do których reklamodawca może dotrzeć. Ale stawki dochodzące do 30 tyś złotych za reklamę nie powinny nikogo dziwić. Oczywiście pod warunkiem, że obserwuje nas duża grupa osób – w tym przypadku ponad 1 mln.

Tik Tok może być doskonałym narzędziem do zarabiania. Jednakże musimy pamiętać, że by były to duże pieniądze, musimy mieć pomysł, unikalną umiejętność i dużą dozę samozaparcia. Albowiem nie od razu na naszym koncie będą pojawiać się pieniądze. Potrzeba na to czasu i przede wszystkim dużo osób, które będzie obserwować nasze konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *